PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

      W naszej szkole zawsze w październiku mówimy dużo o zwierzętach, przeprowadzamy różne akcje i prowadzimy działania na ich rzecz.

         W bieżącym roku szkolnym odbył się dla klas 4-6  konkurs pt. „MÓJ PUPILEK”- galerię prac można oglądać na korytarzu II piętra szkoły.

      4 października w Dniu Zwierząt klasa 5a z wychowawcą zorganizowała dla wszystkich klas pokaz hodowanych przez siebie zwierząt – zarówno tych w pracowni przyrodniczej jak i z hodowli domowych.

          Na specjalnie przygotowanych stanowiskach odwiedzający salę 55 uczniowie wraz z nauczycielami mogli podziwiać, głaskać i obserwować zwierzaki oraz zadawać wiele pytań opiekunom, którzy prezentowali swoje pupilki.

Były nimi 3 piękne koty, bojownik i inne ryby akwariowe, chomik dżungarski, myszoskoczek, gekon, kanarek, nimfa i jeż malajski.

          Na stronie internetowej szkoły otwieramy galerię NASZYCH ZWIERZAKÓW, gdzie wszyscy uczniowie i nauczyciele mogą wysyłać pod wskazany przez nauczyciela- administratora strony adres po 1 zdjęciu swojego ulubieńca.

W miesiącu październiku zachęcamy również wszystkich do zbiórki karmy dla bezdomnych kotów i psów – podopiecznych schroniska w Dąbrówce Małej. Akcję prowadzi świetlica szkolna a przypominają o niej plakaty rozmieszczone  na terenie szkoły, wykonane przez uczniów klas 5-tych.

 

Wyniki konkursu “Mój pupilek” organizowanego z okazji Dnia Zwierząt

Wyróżnienia w konkursie „MÓJ PUPILEK”

 

1. Karolina Ngujen kl. 5b (kot)

2. Natalia Romanowska kl. 6a (koszatniczka)

3. Katarzyna Tomel kl. 4a (pies, papuga)

4. Paulina Rejman kl. 5b (wąż)

5. Roksana Białachowska kl. 6a (kot)

6.Wiktoria Czernek kl. 5a (chomik)

7.Wiktoria Susło kl. 5a (pies)

GRATULUJEMY!!!