ARCHIWUM WYDARZEŃ

 

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

AKCJA "LATO W MIEŚCIE"

Więcej informacji

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

        W dniu 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Podczas imprezy wręczono dyplomy "wzorowych uczniów", podziękowania rodzicom, którzy z zaangażowaniem włączyli się w prace na rzecz klasy i szkoły oraz zaprzysiężono przedstawicieli nowego pocztu sztandarowego. Uroczystości uświetniły występy uczniów.

Zobacz więcej...

BEZPIECZNE WAKACJE

 

        Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne Wakacje 2012". Akcja organizowana jest dla dzieci i młodzieży szkolnej. Jej celem jest podniesienie bezpieczeństwa uczniów w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń jakie wiążą się z podróżą i wypoczynkiem.

WYCIECZKA DO ZOO

             Dwa dni przed końcem roku szkolnego 2011/2012  uczniowie klasy IV b odwiedzili chorzowskie  ZOO. Pogoda nam dopisała, uczniowie też :)

Zobacz więcej...

Fotogaleria!

ŚLĄSK ŚWIĘTUJE!

W Katowicach przygotowano trzydniowe uroczystości -źródło: ŚUW

 

         Z okazji 90. rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do odradzającego  się państwa polskiego 22 czerwca rozpoczęto w Katowicach świętować. Impreza na placu Sejmu  Śląskiego oferowała mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Klasę 5 b zachwyciła karuzela i wata cukrowa.

KONCERT DLA MAMY I TATY
        W dniu 13 czerwca gościły u nas najukochańsze osoby - Mamusie i Tatusiowie. To dla nich przygotowaliśmy ten uroczysty koncert!

Z okazji Święta Waszego
życzymy wszystkiego najlepszego!
Niech każdy dzień dostarcza radości,
a uśmiech zawsze w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
a wszyscy bardzo Was kochają,
bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!

Zobacz więcej...

ZAPROSZENIE NA KONCERT

 

 

Z A P R O S Z E N I E

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 wraz z wychowawcami

serdecznie zapraszają rodziców na

" KONCERT DLA MAMY I TATY",

który odbędzie się dnia 13 czerwca o godz. 16.30 w auli szkolnej.

 

 

Z uwagą śledzimy Euro 2012 i kibicujemy świetnym piłkarzom. Prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy 1A i 2A.
 

 

SEANS FILMOWY

Zjednoczone siły kinomanów z klasy 4b i 5b udały się na seans filmowy „Królewna Śnieżka i Łowca". To zupełnie nowe spojrzenie na znaną opowieść o Złej Królowej, która chciała na zawsze pozostać piękna i młoda.

Więcej o tym wydarzeniu

EURO 2012

POLSKA biało - czerwoni !

        8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz Polska - Grecja rozpocznie Piłkarske Mistrzostwa Europy EURO 2012. Członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego podczas kolejnych zajęć w Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej, poznawali Grecje. Ten piękny i  ciekawy kraj ma wiele do zaoferowania, przede wszystkim antyczną sztukę i  kulturę. Różnorodność krajobrazu. Wspaniała kuchnię śródziemnomorską i  błękitne niebo.

Podoba nam się Grecja jednak trzymamy kciuki i kibicujemy Polsce !!!!!!!!

 

 

DZIEŃ DZIECKA

            Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W Polsce i w innych krajach bałtyckich (np.: Czechy, Słowacja, Rosja) obchodzone jest 1 czerwca od roku 1952. Jego inicjatorem była organizacja zwana The International Union for Protection of Childhood, której celem była zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Od 1994 w Dzień Dziecka, w Warszawie, obraduje Sejm Dzieci i Młodzieży.

ZABAWY W PARKU KOŚCIUSZKI

 

           Uczniowie  klasy 2A  Dzień Dziecka spędzili   na wesołych igraszkach  w Parku Kościuszki.

 Zobacz więcej...

LEKCJA W KINIE

 

W dniu 30 maja klasy 1A i 3A wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacji medialnej „Lekcje w kinie”  pt. "Dlaczego Francik chrapie? - tajemnice filmowej animacji" realizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej.

    

Więcej o lekcji...

"OD SMYKA DO ZAWODNIKA"

              W dniu 29 maja klasy 3A i 3B gościły w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Uczniowie wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw pod hasłem "OD SMYKA DO ZAWODNIKA" Turniej zorganizowany został z okazji  Dnia Dziecka. Zawodnicy startowali w wielu ciekawych konkurencjach - zabawa byla przednia!

Fotogaleria

      EUROPEJCZYK ROKU

 

            25 maja odbyły się szkolne wybory Europejczyka Roku. W 14-letniej działalności Szkolnego Klubu Europejskiego jest to zawsze ważne i prestiżowe wydarzenie. Dlatego też odbywało się w obecności pani dyrektor i społeczności "Jedynki" w auli. Po trzech rundach pytań konkursowych, najlepszym okazał się Paweł Gromadowski z klasy 5b. Gratulujemy zwycięzcy i pozostałym uczestnikom finałowego quizu. Wyborom towarzyszył pokaz mody. Z okazji przypadającego w tym roku 60-lecia panowania na tronie Wielkiej Brytanii królowej Elżbiety II. Modelki i modele z klas IV - VI zaprezentowali różnego typu nakrycia głowy.

Europa zapanowała w tym dniu w naszej szkole na MAXA!

Zdjęcia z imprezy

NAMALUJĘ ROŚLINAMI OBRAZ

 18 maja w ramach Dnia Roślin organizowanego przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, uczennice klasy 4 b - Martyna, Amelia, Monika i Weronika wzięły udział w konkursie plastycznym "Namaluje roślinami obraz". Rywalizacja była ostra i zacięta. Uczestnicy wykazywali się dużą kreatywnością jednak młode artystki z "Jedynki" okazały się najlepsze. I miejsce zajęła Martyna Depta, a dwa równorzędne III miejsca Monika Kiełczak i Weronika Markowska.

GRATULUJEMY!

Zobacz więcej...

ZAJĘCIA W TERENIE

 

W dniu 21.05.2012 r. zainteresowani przyrodą uczniowie z klasy 4b wyruszyli po lekcjach na majowe spotkanie z naturą do pobliskiego Parku Kościuszki. Oprowadzał nas po nim pracownik Miejskiego Zarządu Ligi Ochrony Przyrody, pokazując ciekawe gatunki drzew,  krzewów, bylin, owadów i ptaków.

Zajęcia w Parku Kościuszki

ZIELONA SZKOŁA

        W dniu 4 maja klasy 3A i 3B wyjechały na  na "zieloną szkołę"  nad morze do Pogorzelicy. Podróż była bardzo miła. Po drodze  podziwialiśmy piękne krajobrazy i śpiewaliśmy piosenki.

 Fotoreportaż z śródrocznego wyjazdu

 

Z KART HISTORII...

 

            1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy - święto wprowadzone w 1899 roku przez Drugą Międzynarodówkę, upamiętniające strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku, obchodzone jest od 1890 roku. W Europie święto pracy obchodzimy 1 maja. W Ameryce Północnej odpowiednikiem pierwszomajowego święta jest Labour Day obchodzony w pierwszy poniedziałek września. W Australii Labour Day obchodzi się w różne dni zależności od stanu.
 

3 Maja Święto Konstytucji - Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w maju 1791 roku i była to pierwsza w Europie a druga na świecie (po amerykańskiej) uchwalona konstytucja. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Ponownie, po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, 3 maja został uznany za święto państwowe na mocy uchwały Sejmu z dnia 29 kwietnia 1919 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990 kiedy to ,6 kwietnia, Sejm ponownie przywrócił to święto

LAUREATKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

 

           Miło nam poinformować, że w dniu 27.04.2012 r. uczennice klasy pierwszej Julia Baprawska oraz Liwia Potempa zdobyły I i II miejsce w  II Edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego dla Uczniów szkół Podstawowych pt. "MOTYL ŚLĄSKI".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Laureatki z naszą Panią Dyrektor

SZKOLNE ŚPIEWANKO

            W dniu 27.04.2012 roku  w naszej odbył się długo oczekiwany  konkurs dla klas I - III "SZKOLNE ŚPIEWANKO".  Uczestnicy konkursu zaprezentowali bogaty repertuar. Z niecierpliwością oczekujemy ogłoszenia wyników.

DZIEŃ ZIEMI

Wiosenny apel ekologiczny

 z okazji Światowego Dnia Ziemi

         W dniu 20.04.2012  r. odbył się w auli szkolnej apel klas 4-6. Uczniowie  klasy 5b, należący  do Ligi Ochrony Przyrody przybliżyli zgromadzonej społeczności szkoły sens istnienia takiego święta i przekazali nieco informacji o Ziemi jako planecie.

Więcej na ten temat...

ZIELONA SZKOŁA

ZIELONA SZKOŁA tuż, tuż...

      W środę 18 kwietnia  w auli szkolnej odbyło się spotkanie rodziców uczniów wyjeżdżających na "zieloną szkołę" . Przedstawione zostały regulaminy, omówiono również sprawy związane z przygotowaniem uczniów do wyjazdu śródrocznego.

Zielona Szkoła 2012...

EKSPERYMENTY W JEDYNCE ;)

 To już kolejna odsłona eksperymentów w JEDYNCE. W dniu 12.04.2012 r. klasa 3A  uczestniczyła w niezwykłych eksperymentach fizycznych i chemicznych. Od samego początku widowiska panował  klimat tajemniczości...

Więcej na ten temat...WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

        Z radością przedstawiamy konkurs czytelniczy przygotowany dla uczniów klas 4-6 katowickich szkół podstawowych. Jest to projekt skierowany zarówno do uczniów jak i ich rodziców/opiekunów. Udział w konkursie może przyczynić się do pięknego, rodzinnego spędzania czasu.

Więcej informacji na temat konkursu

UCZEŃ POTRAFI

DNI OTWARTE JEDYNKI

         W  czwartkowe popołudnie w dniu 29 marca do naszej szkoly zawitali niezwykli Goście - przyszli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami zwiedzili naszą szkołę. Spotkanie  rozpoczęła pani dyrektor Iwona Brzezińska, która powitała zebranych Gości. Cześć artystyczną przygotowały klasy 1B i 3A. Przedstawienie pt. "Zamieszanie w świecie bajek" oraz występy młodych tancerzy bardzo się podobały. Przy "małej czarnej" i smacznym ciasteczku można było  obejrzeć prezentację multimedialną o naszej szkole oraz szkolne kroniki. Po części oficjalnej Goście udali się na zwiedzanie JEDYNKI, mogli również porozmawiać z nauczycielami oraz pracownikami obsługi.


            W poniedziałek i wtorek odwiedziły nas dzieci z pobliskich przedszkoli.  Mali goście z zainteresowaniem obejrzeli występ klasy 3A i 1B, wzięli także udział w ciekawych  zajęciach edukacyjnych.

Okiem obiektywu...

 

NA ŚLĄSKĄ NUTĘ :)

XIX Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie”

im. prof. A Dygacza

 

Uczennice klasy III b: Natalia Rakoczy i Paulina Hucz reprezentowały nasza szkołę w Eliminacjach Rejonowych  Pieśni Śląskich „Śląskie Śpiewanie”. Otrzymały kwalifikacje do  finału, który odbędzie się 14-15 maja 12 r. w Piekarach Śląskich. Organizatorem jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.

GRATULUJEMY !

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

KONKURS  WIEDZY POŻARNICZEJ

SUKCES!!!

30 marca odbył się Miejski Konkurs Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM. Nasi reprezentanci zaprezentowali się wyśmienicie: Daria Sz. zajęła III miejsce, a Krzysztof K. zajął V miejsce.

Więcej na ten temat...

 Któż z nas nie chciał być strażakiem???

             

 23 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Organizatorem konkursu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Katowicach. Ten ogólnopolski turniej ma już ponad 35-letnią tradycję. Od tylu lat turniej popularyzuje wiedzę, która pozwala młodzieży zapobiegać pożarom.

W konkursie udział wzięło 27 uczniów z klas piątych i szóstych. Nie było łatwo: trzeba było rozwiązać trudne zadania testowe i przejść cztery rundy konkursu! W ostatecznej rozgrywce okazało się, że zwycięzcami zostali uczniowie klasy Vb.

Oto najlepsi w Jedynce: 

I miejsce: Daria Sz.

II miejsce: Krzysztof K.

III miejsce: Martyna Ś.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy powodzenia na konkursie miejskim w Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – Szopienicach!

SZTUKA SAKRALNA

 

          Uczniowie klasy 6B  postanowili w szczególny sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Więcej prac...

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

WIZYTA W DRUKARNI  ARCHIDIECEZJALNEJ

W naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Wyglądały troszkę inaczej niż zwykle. W pierwszy dzień każda klasa mogła wyjść do miejsc związanych z naszym Kościołem.

Klasa IVb miała okazję zwiedzić drukarnię archidiecezjalną. Drukuje się tam tygodnik „GOŚĆ  NIEDZIELNY”, „MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY”, a także różne książki katolickie.

Więcej informacji...

WIZYTA W MUZEUM ORGANÓW

        Uczniowie klasy 5 b razem z wychowawcą  mieli ogromną przyjemność spotkać się z profesorem w ramach zajęć Rekolekcji Wielkopostnych. W Muzeum Śląskich Organów odkryto muzyczne skarby.

Więcej informacji...

PROFILAKTYKA SZKOLNA

 

    Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2B Maja Hadamik zdobyła wyróżnienie w konkursie„ Z bezpieczeństwem bądź na Ty, bądź strażnikiem tak jak  My".

GRATULUJEMY!

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

 

     16 marca w „Jedynce” dominował kolor zielony. Szkolny Klub Europejski zorganizował Dzień Świętego Patryka.

Więcej informacji...

 

MINI TURNIEJ SZACHOWY

Termin: 19 -30 marca

Zapisy: do 19 marca do godz. 8:55

Uczestnicy: zdobywcy co najmniej IV poziomu w „Szachach na poziomie”

Cel: 4 kwietnia najlepsza „piątka” pojedzie na turniej międzyszkolny 

PROFILAKTYKA SZKOLNA

         Piękne prace wykonali nasi artyści z klas I- III w ramach Konkursu plastyczno - literackiego „Z bezpieczeństwem bądź na Ty, bądź strażnikiem tak jak My” organizowanym przez Straż Miejską w Katowicach.

Więcej informacji...

LAUREACI KONKURSU

Jest nam niezwykle miło poinformować o wynikach III  Miejskiego Konkursu Plastycznego dla Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych pod hasłem: "Kotki, koty, kocury". Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w sobotę, 12 marca w ZSO nr 1 im. Mikołaja Kopernika.

    W grupie dzieci młodszych III miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Adrian Pinkowski z klasy Ib. Nagrody przyznał także Klub Przyjaciół Kotów Miejskich Katowic. Wyróżniono również prace Emilki Stopy z klasy Ib oraz Krzysztofa Kuli z klasy Vb. GRATULUJEMY!

SUPER WYCIECZKA!!!

 

         Klasa 1B i 4B były  na wycieczce w Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce.  Uczniowie dzielnie przeszli całą trasę turystyczną zachwycając się po drodze pięknymi widokami.

Każdy z uczestników dostał przyzwolenie wylizania ze ścian aż pięciu kilogramów soli. Niestety nie udało nam się osiągnąć takiego wyniku :) .

Następnie udaliśmy się do Wygiełzowa. Zobaczyliśmy Skansen, Dwór z początków XVIII wieku oraz zamek w Lipowcu.


  Było super!

Zobacz więcej...

 8 MARCA DZIEŃ KOBIET

 

     Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet, najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Pań  i naszych milutkich koleżanek składają mężczyźni :)

 

   Wyrazy współczucia dla wszystkich rodzin dotkniętych straszną katastrofą kolejową składa cała społeczność JEDYNKI.

 

EKSPERYMENTY W JEDYNCE ;)

            1 marca uczniowie klasy IIb uczestniczyli w pokazach doświadczeń z fizyki i chemii. Do asystowania przy eksperymentach zapraszani byli ochotnicy, którzy z dużym zainteresowaniem pomagali w wykonaniu doświadczeń. Mieliśmy okazję poznać tajniki bezpiecznych eksperymentów, które można wykonać samodzielnie w domu. Z niecierpliwością czekamy na dalszy ciąg pokazów dla kolejnych klasJ

ODLOTOWA LEKCJA

           W dniu 23 lutego miało miejsce niezwykle wydarzenie! Cała społeczność Jedynki wzięła udział w "odlotowej lekcji". Gościliśmy u siebie  PTASZYNIEC :) 

Więcej o lekcji

Z WIZYTĄ W PLANETARIUM

I Ty możesz zostać odkrywcą kosmosu

       W dniu 22.02.2012r.  w ramach zajęć Kółka Przyrodniczego uczniowie klas 4 i 5-tych mieli możliwość uczestniczenia w niesamowitym pokazie  dotyczącym Układu Słonecznego i szeroko rozumianego kosmosu.

Więcej informacji wkrótce...

CZAS EUROPEJCZYKA

         Spotkania w Klubie Europejskim to czas nie tylko zdobywania wiedzy, ale także miłe spotkanie w gronie euroentuzjastów. Marzec to już tradycyjnie podróż na zieloną wyspę czyli Irlandię. Kraj świętego Patryka, trójlistnych koniczynek i urokliwej muzyki. A dla uczniów „Jedynki” to już znak, że wiosna tuż, tuż.

Uczniowie klas 5a i 5b w siedzibie Szkolnego Klubu Europejskiego z opiekunem

POZDROWIENIA Z EGIPTU

       Sztuka starożytnego Egiptu zawsze wzbudza zainteresowanie i ciekawość. Cykl lekcji plastyki umożliwia uczniom klas piątych przenieść się w czasie i przestrzeni, poczuć klimat i wyjątkowość sztuki tego okresu.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

            W dniu  17 lutego odbyło się w naszej szkole  PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Uroczystość miała miejsce w bibliotece szkolnej, gdzie przyszli czytelnicy obejrzeli paradę bajkowych postaci oraz dowiedzieli się jak należy szanować książki. Występ przygotowali uczniowie klasy 3B. Po uroczystej przysiędze i pasowaniu grubą księgą pierwszaki stały się  prawowitymi czytelnikami i mogły samodzielnie wypożyczyć pierwsze książeczki.

WALENTYNKI 2012

 WALENTYNKI to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego.  W tym właśnie dniu sympatyzujące ze sobą osoby wysyłają do siebie listy. Dzień 14 lutego to także okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami. Uczniowie "Jedynki|" z niecierpliwością czekali na ten dzień. Miło jest usłyszeć wyznania tajemniczego wielbiciela, otrzymać własnoręcznie zrobione serduszko lub pluszaka. Pomysłów na okazanie sympatii jest wiele ;)  

Aby zobaczyć walentynkowe życzenia

kliknij w kopertę.

 Warto wiedzieć,  że 14 luty jest również dniem chorych na epilepsję, którzy mają tego samego patrona.

KONKURS PLASTYCZNY

       W ramach realizacji programu edukacyjnego „Radosny Uśmiech –  Radosna Przyszłość” odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny.

Galeria prac plastycznych

TAK BAWlLIŚMY SIĘ W CZASIE FERII

Kliknij w bałwanki, żeby zobaczyć więcej:)

BEZPIECZNY INTERNET

 

           W naszej szkole  na bieżąco dbamy o bezpieczeństwo uczniów w Internecie. Dzieci uczestniczą w zajęciach profilaktycznych prowadzonych zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Wszystkie komputery w szkole są odpowiednio zabezpieczone przed dostępem do nieodpowiednich dla dziecka treści.

          W dniu 17 lutego w naszej szkole odbył się apel poświęcony bezpieczeństwu w Internecie. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli kreskówki dotyczące zagrożeń w sieci, aktywnie włączyli się do dyskusji na temat rozsądnego korzystania z Internetu. Każda klasa otrzymała mini poradnik właściwego korzystania z Internetu, który umieszczony zostanie na klasowej gazetce. Ogłoszony również został konkurs plastyczno-informatyczny pod hasłem "BEZPIECZNIE W CYBERPRZETRZENI".

ODESZŁA OD NAS

 

      

 

        W dniu 1 lutego 2012 roku zmarła Wisława Szymborska, polska poetka, eseistka, krytyk literacki, tłumaczka, felietonistka; członek założyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich , członek Polskiej Akademii Umiejętności, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1996), odznaczona Orderem Orła Białego.

Wisława Szymborska

1923 - 2012

EDUKACJA ANTYNIKOTYNOWA

      Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacji antynikotynowej "Nie pal przy mnie, proszę" adresowanego dla uczniów klas I-III. W dniu 25.01.2012r. uczniowie klas młodszych spotkali się w auli szkolnej. Edukacja rozpoczęła się cyklem lekcji dotyczącym szkodliwości palenia tytoniu.

Zobacz więcej...

       Klasy piąte i szóste  złożyły u pedagoga , który jest koordynatorem VI edycji programu "Szkoła bez przemocy" €ułożone przez siebie Kodeksy Fair Play€. Brawo! Pokazaliście, że wiecie co to sportowe zachowanie!
Klasy VI a, VI b i Va pracowały wspólnie z wychowawcą i prawie w pełnym składzie,a z klasy V b indywidualnie kodeks złożył Kacper W.
Więcej informacji na ten temat już wkrótce...
 

SPEKTAKL W TEATRZE ATENEUM

W dniu 24.01.2012 r. uczniowie klas 2A, 2B, 3A i 3B   wybrali się do Teatru Ateneum w Katowicach na przedstawienie  pt.„Skarb Babuchy Burczymuchy”. 

Zobacz więcej...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       W poniedziałkowe południe uczniowie klasy IV b spotkali się w sali Biblioteki Śląskiej w Dziale  Integracyjno–Biblioterapeutycznym ze starszymi osobami, którzy na pewno są babciami i dziadkami.

Więcej o imprezie...

"ŚLĄSKA RYMOWANKA"

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

        Miło nam poinformować, że w dniu 19 stycznia uczniowie klasy 3A (Zuzanna Ciołka, Oliwia Głowania i Marian Kędzielski)zdobyli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie "ŚLĄSKA RYMOWANKA", który odbył się w SP nr 37 w Katowicach.

GRATULUJEMY!!!

Więcej o konkursie

BAWIMY SIĘ WESOŁO...

       W dniu 10 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie klas młodszych bawili się świetnie przy dźwiękach znanych im przebojów.

KONCERT ZIMOWY W JEDYNCE

      W dniu 5 stycznia odbył się w naszej szkole długo oczekiwany Koncert Zimowy. Przybyło wielu Gości, którzy z zainteresowaniem obejrzeli występy uczniów.

  W czasie koncertu uczniowie zaprezentowali Jasełka, było wspólne kolędowanie oraz występy tancerzy... W nastrojowej kawiarence serwowano pyszności... A wszystko to działo się w bajecznej scenerii, w blasku kolorowych światełek, otulonych delikatnym puchem białych śnieżynek...

Więcej o koncercie.....

 

Zobacz fragment występu

WARSZTATY TEATRALNE

 

Uczniowie klasy IV b i V b brali udział w warsztatach teatralnych w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Tematem zajęć było poznanie kulis teatru, a więc części i miejsc budynku.

Więcej o warsztatach...

JASEŁKA W JEDYNCE

W dniu 22.12.2011r.   tradycyjnie odbyły się  w naszej szkole Jasełka. Widowisko o Bożym Narodzeniu przygotowała klasa 4a oraz szkolny chór.

Zobacz więcej...

KLASOWE WIGILIE

3A

     W naszej szkole jak co roku odbywają się klasowe spotkania wigilijne. W dniu 21.12.2011r. klasa 3A zasiadła się przy wigilijnym  pięknie przybranym i suto zastawionym stole.

Zobacz więcej...

2B

Zobacz więcej...

ZWIEDZAMY MUZEUM

 

       W dniu 20.12.2011r. klasy 3A i 3B udała się do niedawno otwartego  Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków - wybitnej kostiumolog i męża, jednego z największych osobowości polskiego teatru muzycznego i operetki.

Zobacz wiecej...

WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

Dnia 16 grudnia klasy 1a, 2a i 2b były na wycieczce w Krakowie. Zwiedzaliśmy fabrykę bombek choinkowych.  Dzieci poznały w jaki sposób wytwarza się bombki i miały okazję samodzielnie udekorować własną ozdobę.

Zobacz więcej...

XI TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA

 

       16 grudnia odbył się XI Turniej o Puchar Dyrektora SP1 "Na tropach bohaterów baśni - baśnie z Azji".  Gościliśmy 61 uczniów z 20 katowickich szkół. Szczegóły w  serwisie biblioteki szkolnej.

WARSZTATY BIBLIOTERAPEUTYCZNE

      W dniu 14.12.2011r. klasa 3A uczestniczyła w warsztatach biblioterapeutycznych zorganizowanych przez Dział Integracyjno - Biblioterapeutyczny Biblioteki Śląskiej. W ramach akcji "Marzycielska Poczta" dzieci  obejrzały przygotowane przez wolnotariuszy przedstawienie pt.„Jaś i Małgosia", przygotowały również listy i rysunki dla dwójki chorych rówieśników. 

Więcej informacji

 


STARSZE WYDARZENIA