ARCHIWUM WYDARZEŃ

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

BEZPIECZNE WAKACJE

Apel Śląskiego Kuratora Oświaty
do
rodziców uczniów z terenu województwa Śląskiego
Szanowni Rodzice,
organizując dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, proszę zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne oraz pamiętać, aby w trakcie zabaw i uprawiania sportów, korzystać z miejsc do tego przeznaczonych i uprawnionych. Powinny to być miejsca i obiekty odpowiednio przygotowane, na których coraz częściej można korzystać z fachowej opieki instruktorskiej.
Przypominam o zapewnieniu szczególnego bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych. Jednocześnie należy pamiętać, aby sprzęt sportowy, z którego korzystają dzieci i młodzież był sprawny, sprawdzany przed każdym użyciem, a przede wszystkim dostosowany do umiejętności i wieku dziecka.
Ułatwieniem dla Państwa jest baza wypoczynku, w której można sprawdzić czy wypoczynek został zgłoszony do kuratorium. Baza wypoczynku znajduje się pod adresem wypoczynek.men.gov.pl
 Szanowani Państwo, 
zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest naszą wspólną troską, proszę zatem o skuteczne i przemyślane działania w tym zakresie.
Wszystkim Państwu, młodzieży i dzieciom życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku, wielu niezapomnianych i miłych wrażeń, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu z wakacji. 
    
Śląski Kurator Oświaty
mgr Stanisław Faber

 

ZAPISY DO SZKOŁY 2013/2014

         Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach informuje, że trwają zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2013/2014. Prosimy rodziców/opiekunów o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły celem dokonania formalności.

            Gorąco zachęcamy rodziców dzieci sześcioletnich do zapisów swych pociech właśnie do naszej szkoły. W przypadku zgłoszeń większej liczby uczniów sześcioletnich planujemy  utworzyć 2 oddziały (jeden z nich wyłącznie dla 6-latków). Decyzja rodzica jest niezbędna do opracowania PROJEKTU ORGANIZACYJNEGO SZKOŁY na rok szkolny 2013/2014. Zwracamy się także z prośbą do  rodziców/ opiekunów dzieci zameldowanych w rejonie naszej szkoły, które nie będą uczęszczały do SP   nr 1, o informację, w jakiej placówce dziecko rozpocznie edukację.

6 - latek

 7 - latek

Serdecznie zapraszamy!

SZEŚCIOLATEK W JEDYNCE

RODZICU, WYBIERZ NAJLEPSZĄ SZKOŁĘ  DLA SWOJEGO SZEŚCIOLATKA!!!

      Wcześniejsza edukacja to szansa na rozwój  Twojego dziecka.  Sześcioletnie dziecko zarówno w przedszkolu jak i w szkole, nadal będzie dzieckiem. Ale w szkole ma szansę pójść o krok dalej w swoim rozwoju. Rodzicu, masz wybór, jeśli Twoje dziecko urodziło się w 2007 roku- może pójść do szkoły jako sześciolatek we wrześniu 2013, lub jako siedmiolatek z rocznikiem dzieci młodszych. ZAPRASZAMY DO JEDYNKI, SZKOŁY PRZYJAZNEJ KAŻDEMU DZIECKU!!!

List minister edukacji narodowej

ZOBACZ SPOT STRONA DLA RODZICÓW

PLAKAT INFORMACYJNY KONKURS

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

        W dniu 28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Podczas imprezy wręczono dyplomy "wzorowych uczniów", podziękowania rodzicom, którzy z zaangażowaniem włączyli się w prace na rzecz klasy i szkoły oraz zaprzysiężono przedstawicieli nowego pocztu sztandarowego.

Uroczystości uświetniły występy uczniów. Rok szkolny 2012/2013 stał się historią - nadeszły upragnione wakacje!

Zobacz więcej

WAKACJE Z JEDYNKĄ :)

      Serdecznie zapraszamy na wakacyjne zajęcia w naszej szkole, które odbywają się w ramach akcji  "Lato w mieście 2013".

Więcej informacji znajdziesz na stronie

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

        24 czerwca w godz. 12:40 - do 15:30 oraz 26 czerwca w godz. 11:00 - 15:00  uczniowie klas III i V będą mogli kupić używane podręczniki podczas kiermaszu zorganizowanego przez bibliotekę.

 Więcej informacji na ten temat znajduje się na  facebooku naszej biblioteki.

https://www.facebook.com/BibliotekaSP1

W OGRODZIE BOTANICZNYM

       14 czerwca klasa 4a była na ciekawej wycieczce w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Weszliśmy na 15 metrową wieżę podziwiając panoramę okolicznych wzgórz-efektu działania lądolodu.

        Później przewodniczka zabrała nas do lasu, do pradoliny polodowcowej gdzie poznaliśmy wiele gatunków drzew i krzewów, skał, obliczaliśmy wiek drzew na podstawie grubości pnia i „przytulaliśmy się” do przytulii. Na zakończenie świetna zabawa na wspaniałym placu zabaw.

Zobacz więcej  

Z WIZYTĄ W OJCOWIE

Klasa 2 A w  OJCOWIE I  PIESKOWEJ  SKALE

          20 czerwca 2013 r. w piękny słoneczny dzień wybraliśmy na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tuz przed wejściem na teren parku zobaczyliśmy maki i chabry. Nasza pani przewodnik ciekawie opowiadała  o wszystkich napotkanych atrakcjach. Najpierw zwiedziliśmy Jaskinię Łokietka, w której było tylko 8 stopni Celsjusza. Zakupiliśmy pamiątki: drewniane miecze, halabardy, łuki i topory.

Potem spacerkiem przeszliśmy do Bramy Krakowskiej i do Źródełka Miłości.Dolina Prądnika dotarliśmy do Ojcowa, gdzie mogliśmy się pobawić na wielkiej łące. Już za chwilę zdobywaliśmy ruiny Zamku Kazimierzowskiego. Tam każdy wrzucił do studni grosik, by jeszcze kiedyś wrócić w to piękne miejsce. Przejechaliśmy do Pieskowej Skały, gdzie największą atrakcją była Maczuga Herkulesa i pyszne lody!

RAJD PO REZERWACIE

        Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Rajdzie po Rezerwacie Przyrody w Ochojcu organizowanym przez Stowarzyszenie Animatorów Celestyna Freineta. Pan przwwodnik bardzo ciekawie opowiadał nam o tym jak powstał ten rezerwat, jakie rośliny i zwierzęta go zamieszkują. I tak z mapą wyruszyliśmy na poszukiwanie liczydła górskiego.

      Liczyliśmy napotkane żuki, spotkaliśmy jeża, zaskrońca, tarzawisko dzików. Robiliśmy zdjęcia  wszystkim napotkanym roślinom, a najważniejsze, że  zobaczyliśmy niewielką roślinkę dla której powstał ten rezerwat - liczydło górskie. Słuchaliśmy śpiewu ptaków, a pan przewodnik rozpoznawał je i pokazywał ich zdjęcia w albumie. Mierzyliśmy drzewa i notowaliśmy wszystkie nasze spostrzeżenia. Nasz rajd zakończyliśmy klasowym zdjęciem z naszym wspaniałym przewodnikiem.

MIEJSKA IMPREZA PROFILAKTYCZNA

Drużyna z naszej  szkoły w nagrodę za udział w konkursach miejskich o tematyce profilaktycznej uczestniczyła w Miejskiej Imprezie Profilaktycznej w dniu 14 czerwca w Akademii Muzycznej.

Zdobyliśmy tytuł: Szkoła Aktywna w Miejskim Programie Profilaktycznym ”Bezpieczne dziecko przyjaciel Sznupka” i "Z bajką bezpieczniej".

FESTYN EUROPEJSKI

             

         Szkolny Klub Europejski, zaprosił całą społeczność "Jedynki"na już tradycyjny FESTYN. 14 czerwca nareszcie zaświeciło słońce, sprawiając, że zabawa na podwórku szkolnym udała się znakomicie. Stoiska prezentowały kraje należące do Unii Europejskiej.

        Największą popularnością cieszyła się Francja - Natalia z Julią kusiły zwiedzających przysmakami kuchni. Uczniowie przygotowali zestawy pytań, dotyczące prezentowanego kraju.

         Poprawne odpowiedzi nagradzano słodyczami. Nauczyciele również brali czynny udział w zabawie.Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że to był bardzo miły, fajny, sympatyczny a przede wszystkim edukacyjny Dzień Europy.

STYPENDIA SZKOLNE

     Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ośrodków oraz słuchacze mogą ubiegać się o stypendia szkolne na rok 2013/2014.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia ubiegającego się o stypendium szkolne nie może przekraczać kwoty określonej w przepisach art.8 ust.1pkt 2 ustawy o pomocy społecznej, aktualnie 456,00 zł.

Więcej informacji na temat stypendium i niezbędna dokumentacja:

 • Informacja dla rodziców 

 • Wniosek o stypendium   

 • Stypendium - pouczenie 

EWALUACJA ZEWNĘTRZNA

     Ewaluacja zewnętrzna w SP nr 1

 uwieńczona wysokimi ocenami!

        Ewaluacja zewnętrzna polega na zebraniu przez zespół wizytatorów obiektywnych informacji na temat jakości pracy szkoły w celu oceny, w jakim stopniu szkoła ta spełnia wymagania określone przez państwo.

        Ministerstwo Edukacji Narodowej zdefiniowało 17 wymagań dotyczących najróżniejszych dziedzin pracy szkoły: od wyników nauczania, realizacji obowiązującej podstawy programowej, przez rozwijanie aktywności i umiejętności społecznych uczniów, współpracę z rodzicami, po organizację pracy placówki, w tym jej warunki lokalowe i wyposażenie.      W dniach 3-9 kwietnia br. zespół wizytatorów ds. ewaluacji przeprowadził badanie w naszej szkole. Mamy się czym pochwalić - zachęcamy do zapoznania się  z wynikami.

Zobacz więcej...

 KONKURS TANECZNY

          Miło nam poinformować, że nasz zespół  taneczny “JEDYNKA”   zdobył III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Tańca “TAŃCZMY  RAZEM”. Rozpierała nas duma ze zdobytej  statuetki. Zmagania tancerzy odbyły  się dnia 12 czerwca 2013 r. w Domu Kultury “Zawodzie”.

CENTRUM BEZPIECZNEJ JAZDY

Wycieczka klasy 4a do Centrum Bezpiecznej Jazdy – Czeladź

          6 czerwca klasa 4a była na ciekawych zajęciach bezpiecznej jazdy w ośrodku „AutuLab –Skoda” w Czeladzi. Uczniowie brali udział w licznych eksperymentach, symulacjach, testach i innych zabawach, które z pewnością uświadomiły nam różne aspekty bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Najwięcej wrażeń dostarczył symulator zderzeń i symulator dachowania. Uczestnicy mieli też okazję zobaczyć film i aktywnie brać udział w zajęciach z ratownictwa medycznego.

Wyszliśmy z Centrum Bezpiecznej Jazdy rozbawieni ale i mądrzejsi.

FESTIWAL PIOSENKI

          Nikola Zagórska z klasy 2B wyśpiewała  I miejsce na Szkolno-Przedszkolnym Festiwalu Piosenki Marii Jeżowskiej. Z dużą wrażliwością muzyczną i gracją zaśpiewała piosenkę “Laleczka z saskiej porcelany", czym zdobyła uznanie jury i publiczności.

          W kategorii klas IV-VI  najlepszą uczestniczką okazała się  Natalia Rakoczy z klasy 4B, która  również zdobyła I miejsce.

GRATULUJEMY !!!

NASZ MAŁY MISTRZ

     Mistrzem konkursów międzyszkolnych roku 2012/2013 w kategorii klas czwartych został Marian Kędzielski. Chłopiec już w klasach młodszych objawiał talenty w wielu dziedzinach, ale dopiero w tym roku rozwinął skrzydła  i stał się zwycięzcą  kilku konkursów międzyszkolnych.

Sukcesami Mariana było:

 • Zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w SP nr 2 w Katowicach,

 •  Najlepszy wynik w części matematycznej Miejskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Podróżuj z nami”,

 • WYRÓŻNIENIE w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" - zobacz dyplom

GRATULUJEMY!!!

ZIELONA SZKOŁA 2013

      W dniach 25 maja do 8 czerwca uczniowie klas trzecich przebywali na zielonej szkole w Ustce. Nadmorski klimat, piaszczysta plaża, szum morza przepiękne krajobrazy wywarły na  naszych uczniach duże wrażenie. Pobyt na zielonej szkole obfitował w wiele atrakcji.

     Dzieci zwiedziły między innymi Słowiński Park Narodowy, Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego, zamki w Słupsku i Darłowie oraz Galerię Bursztynów. Fascynującym wydarzeniem była również lekcja o tematyce regionalnej przeprowadzona przez prawdziwych Kaszubów.

Zobacz więcej    

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

          Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3B  Marlena Kalinowska zdobyła I miejsce w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Biedroneczko Leć  Do Nieba" organizowanego przez SP nr 37 w Katowicach.

GRATULUJEMY!!!

        Na przełomie kwietnia i maja nasi uczniowie  mieli okazję wziąć udział w konkursach profilaktycznych z programu ”Bezpieczne dziecko – przyjaciel Sznupka” .  Zadanie konkursowe dla uczniów z klas IV – VI polegało  na stworzeniu komiksu będącego odpowiedzią  na hasło: „Każdy problem można rozwiązać  MOJA HISTORIA JEDNEGO DNIA”.

 

Najwyżej ocenioną w szkole była praca Natalii Atoyan

         Z kolei uczniowie klas I – III tworzyli prace plastyczne do bajek w ramach konkursu organizowanego przez katowicką Straż Miejską RAZ, DWA, TRZY Z BAJKĄ OSZCZĘDZASZ TY” .

     Drużyna ze szkoły ( po jednym uczniu, który brał udział w konkursie z każdego poziomu wiekowego ) wraz z opiekunem będzie w nagrodę uczestniczyć w Miejskiej Imprezie Profilaktycznej w dniu 14.06.2013r. w Akademii Muzycznej.

Zobacz więcej  

 

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

WYBORY  2013

DO  RADY MAŁEGO  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO

Dnia 23 maja odbyły się wybory do Rady Małego Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone tygodniem kampanii wyborczej prowadzonej przez 7 startujących kandydatów.

Zobacz więcej

"SZKOLNE ŚPIEWANKO"

Dnia 22 maja w auli szkolnej odbyła się kolejna edycja "Szkolnego Śpiewanka".

Konkurs jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem i dostarczył dzieciom wiele radości. Wzięło w nim udział 25 wykonawców, którzy wspaniale zaprezentowali swoje talenty wokalne.

DZIEŃ SPORTU W JEDYNCE

      W dniu 31 maja w  naszej szkole królował będzie sport!  Zapraszamy  wszystkich uczniów do udziału w super zabawie, na którą obowiązkowo należy zaopatrzyć się w sportowy strój i dobry humor.

 W programie imprezy przewidujemy:

 • 850 Spotkanie z wychowawcą

 • 900 Rozpoczęcie Dnia Sportu

              Klasy przechodzą na poszczególne stacje pod opieką wychowawcy. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej, podwórku szkolnym i w bibliotece wg następującego harmonogramu:

Klasy IV

 • 900 – 1000 sala gimnastyczna ( przeciąganie liny, wyścigi szeregów, ringo)

 • 1000 – 1100 podwórko szkolne ( biegi sprinterskie, dwa ognie)

 • 1100 – 1200 biblioteka – quiz sportowy

Klasy V

 •   900 – 1000   biblioteka – quiz sportowy

 •  1000 – 1100 sala gimnastyczna ( przeciąganie liny, tor przeszkód, palant)

 •  1100 – 1200 podwórko szkolne ( biegi sprinterskie, dwa ognie)

Klasy VI  

 • 900 – 1000 podwórko szkolne ( biegi sprinterskie, dwa ognie)

 • 1000 – 1100  biblioteka – quiz sportowy

 •  1100– 1200 sala gimnastyczna ( przeciąganie liny, wyścigi szeregów, palant)  

Klasy młodsze przychodzą w tym dniu zgodnie z planem przedstawionym przez swoich  wychowawców.

Świetlica  jest czynna w godzinach od 8:00 - 16:00

Obiady wydawane są od 12:30 - 14:00

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY

       21 maja uczniowie klas trzecich napisali  swój pierwszy w życiu sprawdzian-Ogólnopolske Badanie Umiejętności  Trzecioklasistów (OBUT 2013).

       Nadrzędnym  celem Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów jest wsparcie szkół w uzyskaniu dodatkowych, rzetelnych, porównywalnych informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności uczniów kończących klasę trzecią – po zakończeniu nauki na I etapie edukacyjnym, a przed rozpoczęciem nauki na II etapie. Szkoły biorące udział w badaniu otrzymają rekomendacje ekspertów dotyczące praktyki dydaktycznej. Rekomendacje będą mogły stać się podstawą do planowania  zindywidualizowanej pracy z uczniami zarówno w klasach I-III jak i od początku klasy IV.

Więcej informacji na temat celów i przebiegu badania  znajduje się na stronie:

http://trzecioklasista.edu.pl/
 

SPEKTAKL DLA MAMY I TATY

       

         Z okazji zbliżających się  Dni Matki i Ojca serdecznie zapraszamy zapraszamy wszystkich rodziców na spektakl teatralny "Królewna Śnieżka", który odbędzie się w auli szkolnej w dniu 22 maja o godzinie 16:30.

Zobacz zaproszenie...

KLUB PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI

        Tym razem, we wtorkowe popołudnie, uczestnicy Klubu Przyjaciół Biblioteki odwiedzili Bibliotekę Brytyjską. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się o działalności Biblioteki, a następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych. Dzieci obejrzały film instruktażowy oraz fotografie przedstawiające przeróżne, często zabawne angielskie kapelusze. Następnie wzorem Szalonego Kapelusznika z "Alicji w Krainie Czarów" uczniowie przystąpili do tworzenia wymyślnych nakryć głowy.

        Wystarczyło popuścić wodze wyobraźni i można było wykreować własny, niepowtarzalny kapelusz. Duże zaangażowanie młodych przyjaciół biblioteki zaowocowało powstaniem niezwykłych nakryć głowy. Po zajęciach przyszedł czas na sesję fotograficzną. Podziękowaliśmy za wspaniałe zajęcia i udaliśmy się jeszcze do biblioteki American Corner. Tutaj tylko zajrzeliśmy i umówiliśmy się na zajęcia w czerwcu. Pomimo czarnych chmur na niebie i czasem słyszanych grzmotów, powróciliśmy niezmoknięci do szkoły.

Więcej informacji o Bibliotece Brytyjskiej można znaleźć na stronie:
http://www1.bg.us.edu.pl/bcl/

W przyszłym tygodniu idziemy do Działu Integracyjno-Biblioterapeutycznego
Biblioteki Śląskiej.Zapraszamy do udziału w zajęciach Klubu Przyjaciół  Biblioteki.

MAJÓWKA W DOLINIE

     17 maja klasa 4A wybrała się na „Majówkę” do Doliny Trzech Stawów. Ta krótka wycieczka składała się z 3 elementów: śniadania na łonie przyrody, ekologiczno- przyrodniczych zajęć w terenie i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu - słowem samo zdrowie!

Zobacz więcej...

TURNIEJ FAIR PLAY

     15 maja  na boisku Ośrodka Sportowego SŁOWIAN rozegrano drugą turę grupowego Turnieju FAIR PLAY.  Drużyna chłopców walczyła  bardzo dzielnie- zajęliśmy IV miejsce.

 Wspaniale zaprezentowali się kibice Jedynki.

       Nasze uczennice - Sonia i Kamila H. zajęły I miejsce w Turnieju rzutów karnych dla kibiców - gratulujemy!

WIZYTA W GIMNAZJUM

Wizyta w Gimnazjum nr 5 w Katowicach

      14 marca klasy szóste zostały zaproszone na Dni Otwarte Gimnazjum Nr 5, gdzie zostali gorąco przyjęci. Szóstoklasiści mogli zobaczyć jak uczniowie gimnazjum zdobywają wiedzę. Każde zajęcie było niezwykle ciekawe.

Zobacz więcej...

KLUB PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI

Klub Przyjaciół Biblioteki - wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

       We wtorek 14 maja odwiedziliśmy filię nr 30 MBP mieszczącą się przy ul. Rybnickiej. Młodzi czytelnicy przejrzeli książki z działu dziecięcego, odgadywali zagadki związane z książką i rozwiązywali literacką krzyżówkę. Po zajęciach, zadowoleni z pięknej pogody, spacerkiem wróciliśmy do szkoły.

 

Drużynowy Turniej Szachowy

Drużynowy Turniej Szachowy w Jedynce

      Kolejna ważna impreza w naszej szkole. Do Jedynki przyjechało ok. 90 uczniów z 21 katowickich szkół, aby wziąć udział w Drużynowym Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Katowic rozgrywanym w ramach ligi szachowej.

     Jak zwykle rozgrywkom towarzyszyło sporo emocji. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina W. - kl. 3a, Oliwia G. - kl. IIIa, Marian K. - kl. IVa, Aleksander B. - kl. VIb.

Nasi uczniowie dzielnie walczyli i kilka punktów zdobyli. W czerwcu odbędzie się ostatnia finałowa runda. Pojedziemy wówczas do SP Nr 67.

MAJOWE ŚWIĘTA

 

     1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy - święto wprowadzone w 1899 roku przez Drugą Międzynarodówkę, upamiętniające strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku, obchodzone jest od 1890 roku. W Europie święto pracy obchodzimy 1 maja. W Ameryce Północnej odpowiednikiem pierwszomajowego święta jest Labour Day obchodzony w pierwszy poniedziałek września. W Australii Labour Day obchodzi się w różne dni zależności od stanu.

      Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto obchodzone między świętami: 1 maja – Świętem Pracy i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. Święto to ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień Flagi ustanowił Sejm w dniu 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

       3 Maja Święto Konstytucji - Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w maju 1791 roku i była to pierwsza w Europie a druga na świecie (po amerykańskiej) uchwalona konstytucja. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Ponownie, po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, 3 maja został uznany za święto państwowe na mocy uchwały Sejmu z dnia 29 kwietnia 1919 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990 kiedy to ,6 kwietnia, Sejm ponownie przywrócił to święto.

 

Z WIZYTĄ NA PLANECIE ENERGII

 

       W dniach 25 i 26 kwietnia  uczniowie naszej szkoły gościli w mobilnym centrum naukowym „Planeta Energii".

         W trzech kosmicznych namiotach czekało na nich   wiele atrakcji.  Dzięki fascynującym eksponatom oraz zaskakującym eksperymentom i pokazom  uczniowie mieli możliwość poznac sekretną wiedzę o energii elektrycznej.

     Działanie żarówki  nie jest już dla nich tajemnicą, wiedzą też jak zrobić prąd z cytryny :) To była bardzo ciekawa lekcja!

Zobacz więcej

TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

        W dniu 24 kwietnia uczniowie klasy 3B uczestniczyli w WIOSENNYM TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ "OD SMYKA DO ZAWODNIKA" dla klas trzecich zorganizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

     Mecze z reprezentami innych szkół, niepowtarzalny klimat współzawodnictwa oraz spotkanie z gościem specjalnym -  reprezentantką Polski, piłkarką ręczną grającą na pozycji bramkarza przysporzyły niezapomnianych wrażeń. Dzięki uczestnictwu w turnieju uczniowie połknęli tzw.  bakcyla - piłka ręczna stała się ich ulobionym sportem.

Zobacz więcej

DZIEŃ ZIEMI

     Z okazji Światowego Dnia Ziemi odbył się w tym dniu  apel klas 4-6 w auli szkolnej. Podsumowane zostały różne akcje i działania ekologiczne prowadzone w szkole przez cały rok. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali liderzy zbiórek różnorodnych surowców wtórnych.

Więcej informacji

WOJEWÓDZKI KONKURS REGIONALNY

      ELIMINACJE REJONOWE IV WOJEWÓDZKIEGO

KONKURSU REGIONALNEGO

19 kwietnia  w naszej szkole odbyły się eliminacje rejonowe IV edycji Wojewódzkiego Konkursu - Edukacja regionalna w szkole „Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu...”- Jan Paweł II. Organizatorem było Kuratorium Oświaty w Katowicach. Nasza szkoła, w której działalność regionalna realizowana jest na bardzo szeroką skalę od wielu lat, uplasowała się w wymienianym konkursie na III miejscu wśród szkół podstawowych. Została też gospodarzem eliminacji rejonowych. Uczniowie klasy IA i IIB zaprezentowali gościom tańce, piosenki i straszki śląskie.

EURO WIADOMOŚCI

Kierunek Grecja!!!

        W Szkolnym Klubie Europejskim mieliśmy ostatnio miłego gościa. Babcia Marcina Gołdy z klasy 5b właśnie wróciła po sześcioletnim pobycie w Grecji na wyspie Samos.

           Podzieliła się wrażeniami i greckimi słodkościami. Zachwalała piękne widoki i cudowną roślinność.Wyspa jest stosunkowo mało znana i nie tak popularna jak Kreta czy Santorini. Opowiadała o zwyczajach i regionalnej kuchni.Szczególnie zwracała uwagę na smak owoców znacznie różniący się od tego, który znamy w Polsce. Wkrótce wakacje, może warto zaplanować wyjazd do Grecji.

Przysmaki Kuchni Europejskiej

        W Szkolnym Klubie Europejskim unoszą się wciąż smakowite zapachy. Po włoskiej pizzy, francuskich croissantach i niemieckich kiełbaskach przyszedł czas na ryby.

Kuchnię skandynawską dumnie reprezentował łosoś. Jednak tegorocznym, absolutnym przebojem kulinarnym, okazał się sernik wiedeński autorstwa Kacpra z klasy 6b. Pochwał nie było końca.Wszyscy wciąż pytają kiedy powtórka ?! :)

Zobacz więcej

 
CENTRUM SCENOGRAFII POLSKIEJ

       Klasa 6B na lekcji plastyki wybrała się do Centrum Scenografii. Wystawa prac Mariana Kołodzieja, zachwyciła nas różnorodnością. Oglądaliśmy makiety projektów scenografii teatralnych, rysunki i kostiumy. Wystawę kończą wstrząsające prace dotyczące obozowych przeżyć artysty, naznaczonego numerem 432.

Druga część lekcji to warsztaty twórcze. Projektowaliśmy nasze własne kostiumy teatralne. Prace prezentowane są obecnie w gablotce szkolnej. Centrum Scenografii to bardzo ciekawe miejsce,można się dowiedzieć interesujących rzeczy i kreatywnie spędzić czas.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NFZ

        Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Europejska Karta Ubezpieczenia zdrowotnego  dla dzieci i młodzieży".  Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie pracy plastycznej, która będzie w ciekawy, wesoły i oryginalny sposób przedstawiałała EKUZ dla dzieci lub młodzieży.

Organizatorem Konkursu jest Departament Współpracy Międzynarodowej Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.   Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu !!!

Regulamin  konkursu 

ŚREDNIOWIECZNI RYCERZE

 

         W dniu 15 kwietnia w naszej szkole odbył się pokaz umiejętności rycerskich. Uczniowie mieli możliwość na parę chwil przenieść się w czasy średniowiecza-  zobaczyć jak wyglądała ówczesna broń i rycerska zbroja.  

         Duże zainteresowanie wzbudziła symulacja walki z użyciem mieczy, toporków i maczugi. Aktywne uczestnictwo w średniowiecznej przygodzie sprawiło uczniom  wiele radości - każdy mógł dotknąć uzbrojenia, zobaczyć jak cieżki był hełm lub kolczuga, a nawet  spradzić swoją sprawność w grupowych pojedynkach.

Więcej informacji

NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA

        Wszystkich zainteresowanych informacjami dotyczącymi naziemnej telewizji cyfrowej zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi  tego tematu. Informujemy również, że opublikowane przez nas  dokumenty znajdują się także  na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl

VI FESTIWAL BAJEK

     9 kwietnia   szkolny teatrzyk Jedyneczka  wystąpił z przedstawieniem  pt. “Zamieszanie w krainie bajek” w  Przeglądzie Dziecięcych Form Teatralnych w ramach VI Festiwalu Bajek. Występ na scenie Domu Kultury “Koszutka” był dla młodych artystów wielkim wydarzeniem, które bardzo przeżywały!

Więcej zdjęć

WIELKA IMPREZA W JEDYNCE

           W dniu 6 kwietnia  w naszej szkole odbyła się duża impreza  kulturalna. II Wielka Zabawa Rodzinna  oraz finał Wielkiej Ligi Czytelników.  Tegoroczna edycja odbywała się równolegle w dwóch miastach -  w Katowicach i Sanoku.

Atrakcjami imprezy były między innymi:

 • Zabawa „Rodzina na medal” - wykonywanie przez rodziny zadań przygotowanych w różnych salach szkolnych, zdobywanie sprawności.

 • Występy artystyczne zespołów dziecięcych z przedszkoli i szkół oraz pokazy tańca towarzyskiego.

 • Międzyszkolny finał konkursu Wielka Liga Czytelników, w którym wzięli udział laureaci etapu szkolnego ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Uczestnikom kibicowali zaproszeni rodzice oraz opiekunowie.

 • Rodzinny turniej tenisa stołowego (tylko w Katowicach).

Impreza świetnie się udała - było super!!

Reportaż z imprezy...

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmików oraz relacji dzieci z II Wielkiej Zabawy Rodzinnej

Wielka Liga Czytelników

 

KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

 

      5 kwietnia w Państwowej Straży Pożarnej w Szopienicach odbył się Miejski Konkurs Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Jedynkę reprezentowali Krzysztof Kula oraz Kamil Walesz.

 Krzysztof Kula po ustnym finale zajął I miejsce w konkursie szkół podstawowych, stając się „pierwszym strażakiem w Katowicach”.

 Serdecznie gratulujemy!!!

Zobacz więcej...

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

     Tegoroczny  sprawdzian  kompetencji szóstoklasiści mają już poza sobą.

Więcej o egzaminie...

Poniżej zamieszczamy arkusze egzaminacyjne, które obowiązywały w tym roku szkolnym.

S-1-132 arkusz egzaminacyjny dla uczniów bez dysfunkcji i uczniów z dysleksją rozwojową

S-7-132 arkusz egzaminacyjny dla uczniów słabo słyszących i uczniów niesłyszących 

     4 kwietnia odbędzie się ogólnopolski sprawdzian kompetencji dla uczniów klas szóstych. Szóstoklasiści przychodzą na godzinę ósmą. Pozostali uczniowie mają dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Świetlica szkolna jest otwarta w tym dniu od 6:30 do 17:30. Obiady będą wydawane od 12:00 do 14:00

Informacja dla ucznia dotycząca przebiegu sprawdzianu

Warto poćwiczyć przed sprawdzianem

 

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

UWAGA RODZICE !

       W dniu 06.04.2013r. (sobota) w gabinecie pedagoga  szkolnego można skorzystać z KONSULTACJI Z PSYCHOLOGIEM w godz. 10:00 – 13:00. Konsultacje są  przeznaczone dla rodziców dzieci 6 – letnich , ale w miarę możliwości zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Porad udziela psycholog PPP Nr 5 mgr Urszula Rydzek - Miler.

 ZAPRASZAMY

 

WIELKA ZABAWA RODZINNA!!!

II Wielka Zabawa Rodzinna finał Wielkiej Ligi Czytelników

            Wielka Zabawa Rodzinna w tegorocznej edycji odbędzie się w dwóch miastach równolegle w  Katowicach i Sanoku. Jest to impreza kulturalna skierowana dla wszystkich chętnych rodzin z Katowic/Sanoka i okolic.


 

Składa się z następujących atrakcji:

 • Zabawa „Rodzina na medal” - wykonywanie przez rodziny zadań przygotowanych w różnych salach szkolnych, zdobywanie sprawności

 • Występy artystyczne zespołów dziecięcych z przedszkoli i szkół.

 • Międzyszkolny finał konkursu Wielka Liga Czytelników, w którym wezmą udział laureaci etapu szkolnego ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie (po trzech uczniów z kategorii klasowych 1-3 i 4-6). Wraz z nimi zostaną zaproszeni rodzice, którzy będą kibicować swoim dzieciom, a nawet wykonywać wspólnie jedno z zadań konkursowych.

 • Rodzinny turniej tenisa stołowego (tylko w Katowicach).

                       TERMIN: sobota, 6 kwietnia 2013 r.

Impreza połączona jest z Dniami Otwartymi JEDYNKI

Katowicka edycja II Wielkiej Zabawy Rodzinnej odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz patronatem Instytucji Kultury „Katowice Miasto Ogrodów”, Centrum Kultury Katowice i Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM”.

Rejestracja na stronie www.WielkaLiga.pl          

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Wielkanoc w Jedynce

PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE

      W dniu 25 i 27 marca w naszej szkole zawitali niezwykli Goście -  dzieci z pobliskich przedszkoli wraz z wychowawcami i opiekunami. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały występy taneczne zorganizowane przez uczniów naszej szkoły, aktywnie włączyły się w wesołe pląsy,wzięły także udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Po części oficjalnej  mali Goście udali się na zwiedzanie JEDYNKI, z zaciekawieniem oglądali sale lekcyjne klas młodszych, w których być może już od września rozpoczną  swoją szkolną przygodę :).

KANGUR MATEMATYCZNY

21 marca o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", konkurs ten jest wpisany na stałe do tradycji naszej szkoły. Piętnastu uczniów klas czwartych, piątych i szóstych wzięło udział w tym prestiżowym konkursie.

Więcej informacji...

POWITANIE WIOSNY

21 marca uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 6a  spędzili Pierwszy Dzień Wiosny aktywnie, biorąc udział w warsztatach ekologiczno-edukacyjnych prowadzonych przez Fundację Ekologiczną „Arka” w centrum naszego miasta.

Zajęcia odbywały się w ramach kampanii ekologiczno-edukacyjnej „Zielona Wyspa Śląsk”  w przestrzeni miejskiej – ul. Mariacka.

Więcej informacji...

NASZE SUKCESY

    Miło nam poinformować, że w dniu 18  marca w zawodach pływackich odbywających się w Krakowie  uczeń klasy 2B wywalczył złoty medal! Cieszymy się ogromnie razem z nim i życzymy mu dalszych sukcesów!


 

UDZIELAMY PIERWSZEJ POMOCY

    W dniach 15 i 18 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym "RATOWNICZEK pomaga Ci pomagać", zorganizowanym przez PCK w Katowicach.

    Głównym celem programu jest wykształcenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i zapobieganie ewentualnym wypadkom wśród nich.

   Zajęcia prowadzone przez ratownika medycznego wzbudziły duże zainteresowanie, każdy z uczniów chciał dowiedzieć się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, opatrzyć ranę, czy też wykonać masaż serca.

Zobacz więcej...

BEZPIECZNIE W SZKOLE

           Trwa akcja organizowana przez pedagoga szkolnego "Z Tobą czuję się bezpieczniej!" Dzieci z klas młodszych I- III wybierają spośród uczniów klas starszych IV - VI kolegów i koleżanki, którzy swoim zachowaniem sprawiają, że szkoła jest dla nich miejscem bezpiecznym i przyjaznym.

Jakie warunki spełnili Ci, którzy przeszli przez eliminację i kto otrzymał najwięcej głosów dowiemy się już wkrótce!
 

 Z WIZYTĄ NA UCZELNI

                  W dniu 11 marca  uczniowie naszej szkoły byli  gośćmi Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wysłuchaliśmy  tam ciekawego wykładu doktora Antoniego Winiarskiego na temat genezy soli.

 Wykład  urozmaicała prezentacja multimedialna, dzięki  której mogliśmy zobaczyć między innymi różnokolorowe kryształki soli oraz egzotyczne  miejsca ich występowania.

Lekcja o soli była  tak fascynująca, że wielu z nas zachęconych wykładem postanowiło zwiedzić jedną z najstarszych kopalni soli - Wieliczkę.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

           Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 11-13 marca. Harmonogram zajęć dla poszczególnych klas

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet, najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Pań i naszych milutkich koleżanek składają mężczyźni.

NASZE SUKCESY

       7 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w Miejskim Konkursie "MAŁY OKR-2013". Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych.  Dziewczynki zdobyły wyróżnienia za piękną recytację wierszy pt. „Zosia  Samosia” oraz "Psi arystokrata”.Gratulujemy!

Zobacz więcej...

 W NOWEJ SZATNI :)

               W dniu 6 marca 2013 przekazano do użytku wyremontowaną szatnię dla uczniów naszej szkoły. Przy otwarciu byli obecni przedstawiciele Rady Rodziców, Pani Dyrektor i nauczyciele. To właśnie dzięki ich współpracy oraz przyjaciołom i sponsorom szkoły to pomieszczenie zajaśniało nowym blaskiem.

     

FOX 2013

           26 lutego w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2013. Uczniowie klas 3B i 4A rozwiązywali test sprawdzający znajomość języka angielskiego oraz lektury "Mowgli" opartej na powieści  R. Kiplinga.

FERIE NA SPORTOWO!

    Podsumowując „ferie na sportowo” były one bardzo udane. Oprócz aktywnego wypoczynku na sali gimnastycznej, uczniowie kilka razy skorzystali z otwartego lodowiska na AWF Katowice.


 

APEL PODSUMOWUJĄCY PRACĘ

      W dniu 9 lutego w auli szkolnej odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w I semestrze. Wychowawcy klas nagrodzili uczniów, którzy zachowywali się wzorowo, osiągnęli  również najlepsze wyniki w nauce.

 Ważnym akcentem spotkania była także  przygotowana przez rówieśników  scenka  dotycząca  zachowania bezpieczeństwa podczas  nadchodzących ferii zimowych. 

 

 
 

       Zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami o nowej formule organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Nowe przepisy prawa kładą duży nacisk na wzmocnienie współpracy szkoły i rodziców oraz zapewniają rodzicom możliwość większego wpływu na edukację ich dzieci. Zintegrowanie działań nauczycieli i rodziców, wspólne wypracowywanie strategii wsparcia jest najbardziej efektywną formą organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla konkretnego dziecka i pozwala przygotować optymalna ofertę zaspokajająca specjalne potrzeby edukacyjne dziecka. Problematyka zawarta w publikacjach zostanie omówiona podczas zebrań z rodzicami.

       Pobierz:   Moje dziecko w przedszkolu i w szkole.

WALENTYNKI 2013

    

     WALENTYNKI to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. W tym właśnie dniu sympatyzujące ze sobą osoby wysyłają do siebie listy. Dzień 14 lutego to także okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami. W tym roku święto przypada w czasie ferii zimowych, dlatego uczniowie "Jedynki|" postanowili  walentynkowe życzenia przekazać nieco wcześniej- w ostatnim  dniu przed feriami.  Spotkanie w szkolnej auli obfitowało w wiele wrażeń, miło było  usłyszeć wyznania tajemniczego wielbiciela, otrzymać własnoręcznie zrobione serduszko lub pluszaka.

TŁUSTY CZWARTEK

          W Tłusty Czwartek miło było usiąść przy wspólnym stole i delektować się smacznymi wypiekami.


 

BEZPIECZNY INTERNET

     Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Tematem przewodnim tegorocznej kampanii są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki lub zabawy - jest jednak odpowiedzialny za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i respektowaniu ich praw. Uwieńczeniem akcji będą konkursy dla klas I-VI związane z zachowaniem bezpieczeństwa w Internecie.

      Wszystkich rodziców i opiekunów gorąco zachęcamy do udziału w projekcie edukacyjnym pod hasłem "Mamo! Tato! Jestem w necie!" Akcja realizowana jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową w ramach programu Komisji Europejskiej Safe Internet.

ZIMA W MIEŚCIE 2013

           Zapraszamy chętnych uczniów, którzy nie wyjadą na zimowy wypoczynek do uczestnictwa w różnego rodzaju atrakcyjnych zajęciach. Więcej informacjiPrzypominamy wszystkim uczniom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w czasie nadchodzących  ferii. Zapraszamy również rodziców i uczniów do odwiedzenia ciekawych stron poświęconych bezpieczeństwu.

Gra edukacyjna

INTERAKTYWNY TEATR

 5 lutego 2013 r. uczniowie klas młodszych  w Teatrze Ateneum uczestniczyli w interaktywnym spektaklu  „O Czerwonym Kapturku” i „Księżniczce na ziarnku grochu”. Wspólnie z aktorami odgrywali swoje role, stając się współtwórcami barwnej  prezentacji teatralnej.

NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ...

     Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2012/2013 do II edycji programu antytytoniowego "Nie pal przy mnie, proszę". Po zajęciach przeprowadzonych w szkole uczniowie wrócili do domu ze znaczkami z naszej akcji.

 

Dla kogo ta laurka,
W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,
Przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk,
I życzenia od dzieci?
Już wiecie?
Oczywiście!
Dla wszystkich Babć i Dziadków
Na świecie.

Wszystkiego najlepszego!!!

DLA BABCI I DLA DZIADKA

WYSTĄPIŁA NASZA SZKOLNA GROMADKA

 

WIZYTA W TEATRZE ATENEUM

      

            W dniu 17 stycznia uczniowie klas młodszych obejrzeli  spektakl pt. "TRZY ZŁOTE  WŁOSY", przygotowany przez Śląski Teatr lalki i Aktora Ateneum w Katowicach.

     Baśń o przygodach Wodniczka, który na swej drodze życia napotykał wiele niebezpieczeństw bardzo się wszystkim spodobała. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

KARNAWAŁ W JEDYNCE

 W dniu 16 stycznia w naszej szkole

               odbył się bal karnawałowy.

Królowały najnowsze hity - nogi same rwały się do tańca!!!

 Zabawa byla przednia :-)

POROZMAWIAJMY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

                Klasa 6B uczestniczyła w warsztatach, których celem było zapoznanie uczniów z pojęciem niepełnosprawności. Pokazanie codziennego życia osób z ograniczoną sprawnością oraz zrozumienie sytuacji tych osób poprzez udział w szeregu doświadczeń wynikających z niepełnosprawności, jak na przykład poruszanie się na wózku inwalidzkim.

        Biblioteka Śląska organizator warsztatów, zaprosiła uczniów  na zajęcia w nadziei, że poszerzą one wiedzę oraz przyczynią się do zwiększenia empatii i zrozumienia potrzeb osób niepełnosprawnych. PAMIĘTAJMY, najważniejsze w kontaktach z osobą niepełnosprawną jest: zrozumienie, akceptacja i współpraca.

KLUB PRZYRODNIKA

 

W czwartki odbywają się zajęcia dodatkowe z przyrody. Jest to KLUB PRZYRODNIKA – dla zainteresowanych  przedmiotem na przemian dla klas IV i V oraz zajęcia dla uczniów potrzebujących utrwalenia wiedzy i umiejętności.

Praca w mniejszych niż na lekcjach zespołach oraz czasami innymi metodami mobilizuje uczniów, którzy chętnie korzystają z tych zajęć pozalekcyjnych.

PODZIWIAMY SZOPKI W PANEWNIKACH

 

Dnia  3 stycznia  - w okresie bożonarodzeniowym klasa 2A odwiedziła Bazylikę w Panewnikach. Oprowadzał nas franciszkanin, który zaprosił nas do Muzeum Misyjnego, gdzie zobaczyliśmy wiele pamiątek i eksponatów z Afryki, Boliwii i z wielu innych państw, w których pracowali misjonarze.

Potem zobaczyliśmy największą w Europie szopkę ołtarzową zbudowaną wewnątrz świątyni.

Zobacz więcej...

Do Siego Roku!!!

JASEŁKA W JEDYNCE

W dniu 21 grudnia odbyły się w naszej szkole JASEŁKA. Tym razem widzowie wspólnie  z małymi  aktorami zasiedli przy świątecznie przybranym stole i zaciekawieniem obejrzeli  nowoczesne widowisko  przedstawiające historię narodzenia Jezusa z Betlejem. Oprócz tradycyjnego łamania się opłatkiem  i  wzajemnego składania  życzeń wszyscy uczniowie zostali poczęstowani świeżymi bułeczkami symbolizującymi chleb powszedni. Ten nieoczekiwany sposób przedstawienia bożonarodzeniowego  bardzo się wszystkim spodobał.

            CIEKAWOSTKA - czy wiesz, że  za twórcę pierwszych  bożonarodzeniowych  przedstawień uważa się św. Franciszka z Asyżu?

Zobacz więcej...

KLASOWE WIGILIE

              W ostatnim tygodniu przed świętami tradycyjnie jak co roku we wszystkich klasach odbyły się spotkania wigilijne. Łamano się opłatkiem, składano życzenia, śpiewano również kolędy i pastorałki. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim, wokół zaś rozchodziła się woń świeżego igliwia pochodząca z własnoręcznie zrobionych stroików.

Zobacz więcej...

NIEZWYKŁE ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Uczniowie naszej szkoły w piątek zostali zaproszeni do Biblioteki Śląskiej na niezwykłe spotkanie. Zebrały się trzy grupy: nasza klasa VB, uczniowie z klasy integracyjnej z SP 12 oraz drużyna harcerzy specjalnych –  niepełnosprawnych.  Drużyna przyjechała z Rudy śląskiej i pokazała nam jak wyglądają ich zbiórki.

Zobacz więcej...

VIII MIEJSKA BIESIADA ŚLĄSKA

          12 grudnia 2012 r. grupa uczennic  z klasy IA   uczestniczyła w VIII Miejskiej Biesiadzie Śląskiej w SP 51.  Tegoroczne zabawy kultywujące  wspaniałe  zwyczaje naszego regionu odbywały się pod hasłem  „Śląski odpust”.  

Uczennice poznały  także  historię Giszowca  - dzielnicy naszego miasta. Obserwowała zabytkowe budynki dawnej osady górniczej, powstałej  na początku XX wieku.

WYKŁAD HISTORYCZNY

Polscy piloci należą do grona najlepszych. Potwierdził to wykład w Muzeum Historii Katowic. „Major Antoni Tomiczek - pilot i bohater II wojny światowej”. Fascynujące losy, dzisiaj 97-letniego majora lotnictwa przedstawiła dr Julia Dziwoki. Życiorys mógłby stanowić scenariusz filmowy. Z dużym zainteresowaniem, śledziliśmy, więc wojenne losy naszego bohatera.

Loty brytyjskim bombowcem z pomocą dla Powstańców Warszawskich. Walki we Włoszech. Powrót w 1947roku do Polski i czekającej narzeczonej. Żałujemy tylko, że nie mogliśmy osobiście poznać pana Antoniego. Pomimo swojego wieku podobno jest w doskonałej kondycji i wspaniale opowiada.

SUKCES NASZYCH UCZENNIC

PODSUMOWANIE ROKU JANUSZA  KORCZAKA

Wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. ”Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”. Liwia Potempa  i Ola Rozkosz z klasy 2 A - zdobyły II miejsce.

Prace były związane z Januszem Korczakiem jako prekursorem waliki o prawa dziecka. Były to plakaty popularyzujące  jego idee wychowawcze. Dnia 14 grudnia 2012 r. cała klasa została zaproszona na uroczyste wręczeni nagród do Szkoły nr 20. Obejrzeliśmy ciekawy program, który przybliżył nam sylwetkę Janusza Korczaka - wielkiego przyjaciela dzieci.

WIZYTA W POLSKIM RADIU KATOWICE

      Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Radia Katowice, aby poznać tajniki pracy redaktorów. Nadaje ono już od 85 lat. Jednym z dyrektorów był Stanisław Ligoń. Jego pomnik postawiono obok budynku.

Zobacz więcej...

BEZPIECZNA DROGA

10 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ciekawej i pouczającej prelekcji. Organizatorem  kampanii  pod hasłem „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj” jest Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

    Nadrzędnym celem  tej ogólnopolskiej akcji jest   podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych przede wszystkim wśród najmłodszych jak i dorosłych użytkowników. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, z zaangażowaniem uczestniczyli również w dyskusji.

POKOJOWY NOBEL DLA UE  

  

  

 10 grudnia w Oslo przedstawiciele Unii Europejskiej,a wśród nich polska studentka odebrali Pokojową  Nagrodę Nobla. To bardzo ważne i doniosłe wydarzenie komentowali na poniedziałkowych zajęciach członkowie  Szkolnego Klubu Europejskiego. 

   Artur - to, że Unia odbiera nagrodę Nobla, znaczy,ze świat docenił starania UE w drodze do międzynarodowego POKOJU.   Cieszę się, że w gronie tych, którzy odbierają nagrodę jest Polka. Mateusz dodaje - wszyscy jesteśmy dzisiaj dumni i wierzymy w dobrą przyszłość.

EUROPEJSKIE ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE

Hiszpanie Wigilię spędzają w restauracji, jedząc indyka z truflami. Na prezenty czekają długo, bo aż do Święta Trzech Króli. Wtedy w oknach, hiszpańskich domów  pojawiają się lampki oliwne. Oświetlające drogę Mędrcom ze Wschodu, z  tradycyjnymi darami.  W Niemczech przerwa świąteczna trwa od 24 grudnia do 6 stycznia. Wśród dzieci bardzo popularny jest kalendarz adwentowy. O wiele więcej  niezwykle ciekawych  wiadomości  dowiedzieli się szkolni euroentuzjaści podczas kolejnych w tym roku szkolnym zajęć w Regionalnym Centrum  Informacji  Europejskiej.

            ŚWIĘTY MIKOŁAJ to postać znana na całym świecie. Ten dobroduszny staruszek przybrał różne miana. W Anglii to Father Christmas, w Danii Julemanden, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Czechach Mikulas, a w Niemczech - Heilige Nicolaus. Z biegiem czasu Święty Mikołaj zmieniał  także swój wygląd. Dzisiaj znamy go  jako pyzatego dziadka o czerwonych policzkach i długiej, białej brodzie, podróżującego saniami w zaprzęgu reniferów.

Dzień świętego Mikołaja jest dniem pełnym radości. Każdy z nas  z niecierpliwiością oczekuje jego wizyty. 

Zobacz więcej...

     

XI KONKURS REGIONALNY

          4 grudnia 2012 r. odbył się w naszej szkole XI Miejski Konkurs Regionalno – Plastyczny pod hasłem „Duchy i duszki wg opowiadań śląskiego literata A. Lysko” Wzięło w nim udział kilkudziesięciu  uczniów z klas I-III  szkół katowickich. Uczestnicy wykonywali prace malarskie  pastelami olejnymi, farbami akwarelowymi lub tuszami. Inspiracją do ich tworzenia były prezentacje śląskich  duszków.

 

        

Zobacz więcej...

BARBÓRKOWE ŻYCZENIA

 

        Z okazji barbórkowego święta składamy wszystkim Górnikom, pracownikom kopalń i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

Wszystkim Górnikom Szczęść Boże!


      W dniu swojego  święta: 4 grudnia gościli u nas  w szkole górnicy z kopalni “Wujek” - pan Piotr Rozkosz i pan Roland Zagórski.Przyszli w swych odświętnych mundurach  i ciekawie opowiadali o pracy górnika. Uczniowie klasy 2a i 3a zadawali mnóstwo pytań, na które szczegółowo odpowiadali nasi goście. Złożyliśmy górnikom życzenia, wręczyliśmy kwiaty i laurki.

W ZABYTKOWEJ KOPALNI

     Każde dziecko wie, że na Śląsku wydobywa się węgiel, ale już nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kiedyś wydobywano tu również srebro. Wizyta w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach uświadomiła to uczniom klasy 2A.

Więcej informacji na temat wycieczki...

W CENTRUM SCENOGRAFII POLSKIEJ

            Uczniowie naszej szkoły wybrali się do Centrum Scenografii  Polskiej, gdzie uczestniczyłi w zajęciach plastycznych związanych z motywem pochodów kolędniczych. Warsztaty polegały na zaprojektowaniu kostiumu dla wybranej postaci i wykonaniu go metodą łączenia tkanin oraz innych materiałów plastycznych. Obejrzeliśmy też projekty ze zbiorów Centrum Scenografii Polskiej, które tematycznie nawiązywały do motywu szopki i kolędowania.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

          30 listopada jak przystało na andrzejkowy dzień otwarto w naszej szkole dużo stanowisk z andrzejkowymi wróżbami. Dzieci przygotowały salon wróżb, a następnie przybrały postaci "wróżbitów" wróżąc swoim koleżankom i kolegom z wielkim zaangażowaniem. Dzień ten przyniósł dzieciom wiele radości.

Zobacz więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

        25 listopada   swoje święto obchodzi  miękka, puchata  i najmilsza dzieciom zabawka  - PLUSZOWY MIŚ. Trudno wyobrazic sobie świat bez tego pluszaczka, dlatego najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień w szczególny sposób.

Zobacz więcej...

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU

        

         W dniu 21 listopada  w naszej szkole odbyła się  niezwykle interesująca prelekcja  dla uczniów klas I-III. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania na temat higieny jamy ustnej, dowiedziały się również, że wizyta w gabinecie stomatologicznym wcale nie musi być straszna.

Zobacz więcej...

STACJA METEOROLOGICZNA

      20 listopada klasa 4A uczestniczyła w ciekawej lekcji przyrody w Stacji Meteorologicznej na Lotnisku Muchowiec. Można było zobaczyć, a nawet czasami dotknąć przyrządów służących do pomiaru składników pogody.

Zobacz więcej...

W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

       W dniu 14 listopada uczniowie klasy 4a i 5b zawieźli zebrane w październiku – miesiącu dobroci dla zwierząt-dary dla psów i kotów do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce Małej. Pani kierownik podziękowała nam serdecznie i pomimo trwającego remontu oprowadziła nas po placówce, opowiadając różne ciekawostki z życia zwierząt.

Więcej informacji na ten temat na szkolnej stronie LOP

 

 

          Nasza szkoła przystąpiła do programu Akademia Zdrowego Uśmiechu, który ma na celu rozpoznanie i ograniczenie występowania próchnicy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak również zwiększanie świadomości rodziców na temat higieny jamy ustnej swoich pociech. Uczniowie klas młodszych już niebawem wezmą udział w prelekcji dotyczącej higieny jamy ustnej, nauczą się także poprawnie szczotkować zęby.

Razem zadbajmy o zdrowy uśmiech naszych dzieci ! ! !

Więcej o programie znajdziesz na stronie


 

                    W dniach 8-9 listopada nasza szkoła obchodziła JUBILEUSZ 90 LECIA.  Była to niepowtarzalna okazja nie tylko do przypomnienia sobie historii,  tradycji szkoły  jej osiągnięć, ale również spotkania absolwentów z nauczycielami. Uroczystość nierozerwalnie łączyła się z Świętem Niepodległości, gdyż patronem  naszej szkoły jest Marszałek Józef Piłsudski.

 Reoprtaż z uroczystości:

Dzień pierwszy - 8 listopada

Dzień drugi - 9 listopada

 

AKCJA "MAGNOLIA"

       Z okazji 90 - lecia "JEDYNKI" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w AKCJI "MAGNOLIA".

Więcej informacji na ten temat znajdziesz

 na szkolnej stronie LOP

Powiększ plakat 

KONKURS POETYCKI

 

    

  Z okazji Jubileuszu "JEDYNKI" w naszej szkole odbył się konkurs poetycki dla klas I - III pod hasłem "Moja Szkoła". Młodych poetów dzielnie wpomagali rodzice. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Poniżej prezentujemy ich twórczość.

Przeczytaj wiersze o naszej szkole...

ŚNIADANIE DAJE MOC

 

  

 8 listopada uczniowie naszej szkoły w ramach realizowanego projektu "ŚNIADANIE DAJE MOC"  wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygowali smaczne posilki. Zdrowe i regularne odżywianie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju człowieka i tę właśnie myśl chcemy zaszczep swoim wychowankom. Akcja zorganizowana jest przy okazji nadchodzącego Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Tego dnia odbyło się w klasie wspólne śniadanie dla  wszystkich dzieci z klasy 2A.  Rodzice przygotowali wspaniałe kanapki i  inne super smaczne i super zdrowe potrawy.

Zobacz więcej...

DLA TYCH, KTÓRZY ODESZLI...

Dla Tych, którzy odeszli
w nieznany świat,
płomień na wietrze
kołysze wiatr.
Dla Nich tyle kwiatów
pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry.

Zobacz więcej...

Zobacz więcej...

HALLOWEENOWA PARADA

 

 

               

31 października  uczniowie klasy 2A poprzebierani za duchy, wilkołaki, diabły, czarownice, zombie, pająki i inne potwory straszyły w Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach. Parada kolorowych przebierańców przyniosła wszystkim wiele radości. Na taką wizytę Pani Dyrektor Iwona  Brzezińska była przygotowana, obroniła się przed psikusem workiem cukierków.

 

KONCERT MUZYCZNY

 

            W dniu 26 września klasa 2A wzięła udział w koncercie muzycznyn w ramach edukacji muzycznej dla dzieci.Koncert odbył się w DK "Koszutka". Dzieci wysłuchały również  ilustrowanej muzyką różnych kompozytorów baśni  pt. "Alicja w krainie czarów".
 

WYCIECZKA DO PSZCZYNY

Klasa VB i IVA wybrała się na wycieczkę do Pszczyny. Szczęśliwie dojechaliśmy do celu. Przechodząc pięknym parkiem dotarliśmy do zamku.

Zobacz więcej...

ZAJĘCIA W IZBIE REGIONALNEJ

 

       W związku z obchodami 90-lecia  „Jedynki” Szkolna Izba Regionalna gościła uczniów klas I-III na zajęciach pod hasłem „Józef Piłsudski patronem naszej szkoły”. W czasie prezentacji  uczniowie poznawali jego losy, bohaterskie czyny  oraz zamiłowania. Słuchali najbardziej znanych pieśni wykonywanych przez żołnierzy Piłsudskiego.

Zobacz więcej...

 

         25 października 2012r.  Szkolna Izba Regionalna gościła przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 5. W ramach odbywających się w tamtejszej placówce „Dni regionalnych” uczestniczyli w zajęciach pod hasłem  „Sprzęty i straszki śląskiej kuchni”

SPEKTAKL TEATRALNY

       23 października klasa 2A  była w Teatrze Ateneum. Tym razem gościliśmy w Galerii Ateneum przy ulicy 3 Maja. na spektaklu pt. ”Naranaszi czyli czarodziejski owoc.Była to japońska baśń o trzech synach, którzy  chcieli uratować swoją chorą matkę i wyruszyli na niebezpieczną wyprawę po czarodziejski owoc. Wszystkim spektakl bardzo się podobał!

PASOWANIE NA UCZNIA

19 października 2012r.  pierwszaki z „Jedynki” w obecności pani Dyrektor Iwony Brzezińskiej, Wychowawcy,  Rodziców, krewnych oraz znajomych złożyli  uroczyste ślubowanie...

Zobacz więcej...

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

         W dniu 17 września 5 uczniów naszej szkoły - uczestników programu Badacz Przyrody miało okazję odwiedzić niesamowite miejsce - CENTRUM  NAUKI  KOPERNIK w Warszawie.

Wyjazd był nagrodą finansowaną ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zobacz więcej...

CENTRUM INFORMACJI EUROPEJSKIEJ

        Euro entuzjaści z "Jedynki" ,pierwszy raz w tym roku szkolnym odwiedzili Regionalne Centrum Informacji Europejskiej - Europe Direct. Tematem zajęć było "Trio Prezydencji". Lekcja jak zawsze prowadzona ciekawie i barwnie. Liczne konkursy, quizy i  krzyżówki nagradzane euro gadżetami rozgrzały uczniów. I bardzo dobrze, bo za oknem typowa jesienna deszczowa pogoda...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia ono  rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona dzięki Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu – królowi Polski. Święto zostało zalegalizowane w dniu 14 października 1773 r.

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie kasy 4A przygotowali niezwykle atrakcyjny program artystyczny, w którym oprócz tradycyjnych życzeń i własnoręcznie wykonanych kwiatów znalazła się również spora doza humoru. Jednym z weselszych momentów przedstawienia był tzw. "niezbędnik nauczyciela", który bardzo  ułatwi jego pracę :)

Zobacz więcej...


ŚWIĘTO NIEWIDOMYCH

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

     Jest to święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone corocznie 15 października od 1964 roku. Jego celem jest przedstawienie opinii publicznej, rządom i władzom lokalnym problematyki osób niewidomych i niedowidzących.
Na specjalnych zajęciach klasa 2B dowiedziała  się, z jakimi problemami borykają się osoby niewidome.

Zobacz więcej...

MUZEUM HISTORII KATOWIC

 

W dniu 8 października  klasa  3B udała się do Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków - wybitnej kostiumolog i jej męża, jednego z największych osobowości polskiego teatru muzycznego i operetki.

Zobacz wiecej ...

Centrum Scenografii Polskiej

         Klasa  V B w czwartek  4 października  wybrała się na wystawę poświęconą całorocznej pracy studentów uczelni artystycznych kształcących scenografów.

Zobacz więcej...

LEKCJA WYCHOWAWCZA

 

Na lekcji wychowawczej poszliśmy z panią Magdą Dorotą na ulicę Juliusza Ligonia, gdzie przy Polskim Radiu Katowice. Niedawno postawiono ławkę i postać z brązu Stanisława Ligonia.

 

Zobacz więcej...

BADAMY NASZE ZMYSŁY

 

Uczniowie klasy 3B wraz z wychowawcą postanowili na jednej z lekcji dotyczącej zdrowego odżywiania sprawdzić jak funkcjonują zmysły człowieka. Pierwszym badanym zmysłem był wzrok. Nasza pani przygotowała owocową ekspozycję, która do granic niemożliwości pobudziła jeden ze zmysłów zarówno uczniów jak i nauczycieli odwiedzających naszą klasę :)

Zobacz więcej...

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

  

Wszystkiego dobrego
w dniu Święta Chłopaka
życzą wszystkie dziewczynki, te małe i te duże :)

  

Życzenia...

WYCIECZKA DO BUKOWNA

          Dnia 28 września klasy 2a i 3a jak co roku wyruszyły pociągiem do Bukowna - do lasu. Rozpoczęliśmy od wykonania fiszki poszukującej. Mieliśmy różne zadania: mierzyliśmy obwód drzewa, szkicowaliśmy je, wymyślaliśmy imię dla swojego drzewa szukaliśmy dębowych liści, odrysowywaliśmy korę sosny, pisaliśmy co mogło zobaczyć nasze drzewo.

Zobacz więcej...

POMNIKI MÓWIA...

W nowym roku szkolnym 2012/2013  już jako drugoklasiści rozpoczynamy realizację nowych “pomnikowych” zadań. Z radością przystąpimy  do II  etapu TROPICIELI  KATOWICKICH  POMNIKÓW,  by znowu przeżyć  dreszcz emocji podróżnika - odkrywcy...

 Więcej informacji

 

 

 

          26 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie poznali znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie oraz genezę tego święta.

 

Zobacz więcej...

 

MŁODY BADACZ PRZYRODY

 

      Klasa 4a w dniu 20 września uczestniczyła w kolejnym spotkaniu w ramach programu “Młody Badacz Przyrody”, organizowanym przez Stowarzyszenie "Z Nauką w Przyszłość".  Tym razem zaproszeni zostaliśmy do Międzyuczelnianego Centrum Edukacji w Chorzowie, gdzie w profesjonalnej auli obserwowaliśmy ciekawe eksperymenty chemiczne i doświadczenia fizyczne.

Było też spotkanie z ciekawym człowiekiem – studentem (byłym ” badaczem przyrody”), który opowiadał o swej naukowej podróży na Alaskę.

Zobacz więcej...

2B PRZYGOTOWUJE SAŁATKĘ!!!

 

        

  Perspektywa wykonania sałatki bardzo nas ucieszyła. Jednak gorzej było z realizacją zadania. Od razu było widać, kto pomaga mamie w domu, a kto nie. Problemy pojawiły się już przy obieraniu, ale tarcie to był dopiero wyczyn!

Zobacz więcej...

WITAMINOWA BOMBA

   

 Dzieci z klasy 2A przekonały się jak wiele wysiłku trzeba włożyć, by samodzielnie zrobić smaczną surówkę. Palce na szczęście zostały całe.Warto jednak było się pomęczyć, bo efekt był niesamowity - co widać na załączonych zdjęciach. Mniam , mniam ....

 

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

        

W dniu 17 września w auli naszej szkoły odbył się cykliczny koncert muzyczny. Tym razem uczniowie mieli możliwość  zapoznania się z budową oraz brzmieniem jednego z najpopularniejszych instrumentów - gitary.  Kompozycje wykonywane na gitarze akustycznej bardzo przypadły nam do gustu.

SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

 

     

Szkolny Klub Europejski serdecznie zaprasza na zajęcia wnowym roku szkolnym.

Uczniowie klas 6 spotykają się w poniedziałki , klas 5 we wtorki na 7 godzinie lekcyjnej. "Europejki" w poniedziałki 8 lekcja. Piłkarze drużyny Hiszpanii wygrali rozgrywki EURO2012,więc nie dziwi fakt, że rozpoczynamy nasze spotkania od tego kraju - viva Espania !!!

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012

Już 19-sty raz „Sprzątanie świata” ma miejsce w Polsce!

 W  dniu 14 września   odbyło się ekologiczne sprzątanie! Tradycyjnie jak co roku uczniowie Jedynki przyłączyli się do   Akcji "Sprzątanie Świata". Klasa 6b porządkowała ten sam teren. Zauważyliśmy, że tym razem zapełnić worki śmieciami nie było już tak szybko i łatwo. Czyżby świadomość ekologiczna mieszkańców Katowic wzrosła?

Zobacz więcej...

PROJEKT EDUKACYJNY

 

Miło nam poinformować, że nauczyciele  z naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacyjnym "LEPSZA  SZKOŁA".

Programy LEPSZEJ SZKOŁY od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje "LEPSZEJ SZKOŁY" zgromadziły prawie 50 tysięcy nauczycieli i 3 miliony uczniów.

Nauczyciele uczestniczący w programach LEPSZEJ SZKOŁY:

 • sprawdzają wiedzę i kompetencje uczniów za pomocą specjalistycznych testów,

 • dzięki szczegółowym raportom porównują wyniki swoich uczniów z wynikami klas z całej Polski i dobrze planują swoją pracę,

 • otrzymują zaświadczenie o udziale w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.

Więcej informacji na temat projektu

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

 

      W dniu 3 września  odbyła się  uroczysta  inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Do naszej szkoły zawitało wielu  wspaniałych Gości, najważniejszymi z nich były Pierwszaki, które rozpoczynają  szkolną przygodę. Miło również było zobaczyć znowu swoich nauczycieli,  pracowników szkoły, kolegów oraz wysłuchać  ciekawego przemówienia Pani Dyrektor. Inaugurację uświetniły programy artystyczne w wykonaniu  klas 3A i 6B.

Migawki z uroczystości


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

\