Dni otwarte "JEDYNKI" - 2014

 

 

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach

„TAJEMNICE JEDYNKI”

              Rodzinne spotkanie pod hasłem „Tajemnice Jedynki” było ostatnim akordem tegorocznych Dni Otwartych Szkoły. W sobotę 22 marca 2014 r. Jedynka gościła w swoich murach obecnych i przyszłych uczniów, ich rodziców, dziadków, rodzeństwo. Była to najlepsza okazja by na własne oczy zobaczyć szkołę w wielu wymiarach. Oficjalna część spotkania to - powitanie przez panią dyrektor, poznanie wychowawców przyszłych klas pierwszych, zapoznanie się z salami lekcyjnymi, zapisy do szkoły. Przede wszystkim jednak czekała na gości Dni Otwartych świetna zabawa. Dzieci wraz ze swoimi rodzinami dzielnie wykonywały zadania, które czekały na nich w całej szkole. Było i coś dla ciała - zadania w sali gimnastycznej i sali zabaw, ale również i dla umysłu - zagadki literackie, przyrodnicze, muzyczne, orgiami, regionalne, z historii szkoły, harcerskie, Klubu Europejskiego. Przy okazji  odwiedzin w punktach konkursowych wszyscy goście mogli lepiej poznać szkołę i jej przyjazną atmosferę. W kawiarence były serwowane znakomite ciasta, a w Izbie Regionalnej chleb z pysznym smalcem. Zabawę „Tajemnice Jedynki” ukończyły 54 rodziny. Ilość oddanych kart, potwierdzających wykonanie zadań pokazała, że zabawa była strzałem w dziesiątkę. Wylosowane nagrody będą dla wielu osób miłą pamiątką z tego dnia.

           Dla wielu odwiedzających było to spotkanie sentymentalne. Wśród rodziców, dziadków, rodzeństw naszych przyszłych uczniów jest wielu absolwentów Jedynki. To oni z wielka ochotą odwiedzali swoje stare klasy, ulubione miejsca w szkole, szukali siebie i kolegów na kartach starych kronik. To miłe spotkanie zakończyły występy naszych uczniów, którzy pokazali artystyczną stronę Jedynki. Ta niezwykle udana sobota, okazała się wielkim sukcesem szkoły. Następne takie spotkanie już za rok.

          Tymczasem, już teraz zapraszamy na kolejną imprezę kulturalną organizowaną przez Naszą Szkołę: III Wielką Zabawę Rodzinną. Odbędzie się ona w sobotę 31 maja 2014 r. Wśród wielu atrakcji będą: korowód postaci z książek, zabawa „Rodzina na medal”, Pokaz Talentów – występy dziecięce, turniej finałowy Wielkiej Ligi Czytelników. Na zakończenie zaprosimy na finisaż wystawy poświęconej Krystynie Bochenek. Do zobaczenia.

AZ

FOTOGALERIA

 

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

W SZKOLNEJ AULI

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE  NASZYCH UCZNIÓW UŚWIETNIŁY IMPREZĘ

  NASZA HISTORIA  - KRONIKI SZKOLNE

 W  SZKOLNEJ KAWIARENCE KRÓLOWAŁY SMAKOWITE I BARDZO KOLOROWE CIASTA

ORIGAMI - SZTUKA SKŁADANIA PAPIERU, TO JEDNO Z ZADAŃ KONKURSOWYCH

 
ZADANIA KONKURSOWE NA TERENIE SZKOŁY
 
IZBA REGIONALNA
 
 
IZBA TRADYCJI
 
 
SALA ZABAW
 
 
SALA GIMNASTYCZNA
 
 
KLUB EUROPEJSKI
 
 
   ZADANIA W SALACH LEKCYJNYCH
 
 
  W NASZEJ HARCÓWCE
 
 
W SZKOLNEJ ŚWIETLICY
 
 
UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD - AULA
 
 
 
JUŻ ZA ROK  SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KOLEJNE DNI OTWARTE!