O szkoleNasz PatronOrganizacjaPlany lekcji Zajęcia pozalekcyjneUroczystościRekrutacjaDni OtwarteRada RodzicówNasza KadraSzkolna DokumentacjaStudenci w szkoleNasze sukcesySzkolna LOPIzba RegionalnaProgramy AutorskieCertyfikatyProgramy i AkcjeSocrates ComeniusKarta rowerowaBibliotekaTurniej o Puchar DyrektoraSmacznie i zdrowoStołówkaStrefa RodzicaStrefa UczniaGazetkaArchiwum wydarzeń

zobacz księgę | dodaj wpis

ZŁOTE MYŚLI

 

Hosting sponsorowany przez firmę:

 

Nauka języków online

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

 

 

wita w Internecie!!!

Nasz adres:

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
ul. Jagiellońska 18
40-035 Katowice
tel./fax(032)2510688

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

        Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia ono  rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona dzięki Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu – królowi Polski. Święto zostało zalegalizowane w dniu 14 października 1773 r.

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie kasy 4A, 5A i 7A przygotowali niezwykle atrakcyjny program artystyczny, w którym oprócz tradycyjnych życzeń i własnoręcznie wykonanych drobnych upominków znalazła się również spora doza humoru. Jednym z weselszych momentów przedstawienia były  scenki z uczniowskiego życia oraz pokaz mody nauczycielskiej. Proponowane kreacje wzbudziły zachwyt. 

 AP

AKADEMIA TENISA

         6 października klasa 4C udała się z wizytą na nowe korty tenisowe  w Katowicach - Muchowcu. Dni Otwarte Akademii Tenisa  były dobrą okazją do zwiedzenia obiektu i realnego poznania olimpijskiej dyscypliny sportowej jaką jest tenis ziemny.  Uczniowie  z zapałem  uczestniczyli w treningu prowadzonym przez profesjonalnych trenerów. Czwartoklasiści niewątpliwie połknęli tenisowego bakcyla.  Dla wielu z nich tenis stanie się  zapewnie nową pasją :-)

       Pobyt  na kortach umożliwił również sprawdzenie wiedzy dotyczącej zachowania bezpieczeństwa - znaki ostrzegawcze, nakazu, zakazu oraz drogi ewakuacyjne nie są już dla nikogo  tajemnicą.

AP

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

       4 października Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie kl 4b, 5a,5b, 6a wybrali się w piątkowe popołudnie do kina na piękny przyrodniczy film „Marsz Pingwinów 2”.W naszej szkole miesiąc październik jest MIESIĄCEM  DOBROCI  DLA  ZWIERZĄT.

        Trwa zbiórka karmy dla psów i kotów- podopiecznych schronisk dla zwierząt w Dąbrówce Małej i Rudzie Śląskiej. Prosimy o przynoszenie darów dla naszych „braci mniejszych”!

IP

WYCIECZKA DO LASU

         Klasa 5b z nowym wychowawcą odbyła już pierwszą, krótką wycieczkę do Lasu kochłowickiego. Chcieliśmy się trochę lepiej poznać, zintegrować i pobawić. Zabraliśmy do plecaków smakołyki – w planie był piknik. Zdezorganizowały nam go chodzące wolno po Ośrodku „Rybaczówka” kozy, które były dużą atrakcją i powodem ogólnej wesołości. Zwierzaki nie krępowały się i zjadały ze stołów wszystko co przynieśliśmy- nie tylko owoce i słone paluszki ale i żelki i czekoladki….Piknik był więc na chodząco i stojąco.

IP

PROFILAKTYKA ZAGROŻEŃ

 Dopalacze w słodyczach !!!!!

      Policja apeluje do rodziców i nauczycieli, by zachowali czujność i ostrzegali dzieci. Tabletki w kształcie misiów, nietoperzy, czy innych bajkowych postaci są rozdawane dzieciom najczęściej w drodze do lub ze szkoły. Bardzo ważna jest rozmowa z dziećmi i uświadomienie ich, jak wielkie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia, może nieść zjedzenie takiego kolorowego cukierka, którym poczęstował je nieznajomy. Tabletki zawierają pochodne ecstasy oraz inne środki odurzające. Jedno dziecko jest w stanie krytycznym. 
 

Rodzicu!

       Czy wiesz, co robi Twoje dziecko w czasie wolnym? Zauważyłeś może  jakieś zmiany w  jego zachowaniu? Rozmawiaj z dzieckiem na trudne tematy, dowiedz się więcej na temat jego sukcesów, być może porażek. Poznaj środowisko, w którym przebywa. Bądź czujny, zapobiegnij nieszczęściu, które może przydarzyć się  także Twojemu dziecku.

       Nie musisz być ekspertem, niezbędne informacje na temat niebezpiecznych środków odurzających uzyskasz w ogólnodostępnych ulotkach. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o niebezpieczeństwie zażywania wszelkich używek, w tym również  tzw. dopalaczy.

AP

DZIEŃ CHŁOPAKA

       

 

Najserdeczniejsze życzenia naszym kochanym mężczyznom - tym małym i tym dużym szczęścia, zdrowia, miłości, radości.

29 września w przeddzień DNIA CHŁOPAKA  dziewczynki  przygotowały miłą niespodziankę swoim kolegom.  Było dużo słodkości - pyszne ciasteczka i słodycze. Dużym zaskoczeniem było zaproszenie na popołudniowy seans w kinie.  Nie zabrakło również karteczek z życzeniami oraz ciekawych konkursów  specjalnie dla chłopców.  Ten dzień był niezwykle miły dla chłopaków:)

AP/IP/AM/JK/MW

KONKURS „NUDNA MATEMATYKA”

Pierwszy w tym roku szkolnym konkurs matematyczny  już za nami.27 i 28 września w auli Uniwersytetu Śląskiego, na Wydziale Matematyki, odbył się  XXVI Wojewódzki Konkurs „Nudna Matematyka”.

 

Wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły: z klasy 4a: Ślosorz M., Gurbiel W., Wojda O., z klasy 4b: Palion A., Drewniak W. Kęsicki F. Garbicz D. , z klasy 4c: Wysocki M., Stępień W., z klasy 5b: Zemełka J., z klasy 6a: Pomykała N., Czernek Z., Hevko A., z klasy 7a: Rozkosz A. Oprócz zmagań konkursowych, uczniowie Naszej Szkoły przebywając w budynku Uniwersytetu, mogli poczuć się przez chwilę jak studenci i wywarło to na nich ogromne wrażenie. A teraz czekamy na wyniki.

JK

Klasa VII a – czwarty sezon gry w kręgle w Centrum Rozrywki Grawitacja – ROZPOCZĘTY😊

AJ

AKADEMIA TENISA

       21 września klasy piąte naszej szkoły wybrały się na Muchowiec by zobaczyć nowe korty tenisowe i wziąć udział w  treningu. Pomimo niesprzyjającej pogody, uczniowie byli bardzo zadowoleni. Wielu pierwszy raz trzymało w ręce rakietę tenisową , oddali „pierwszy serw”, doskonale bawili się i rywalizowali w grupach mieszanych kasy 5ai 5b, poznali historię piłeczki tenisowej. Wszyscy otrzymali dyplomy, zdrową przekąskę i zaproszenie na Dni Otwarte Akademii Tenisa. Kilku uczniów  rozważa trenowanie tego sportu  w przyszłości.

IP

        Akcja „Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach”  to dobry sposób na zwrócenie społeczeństwu uwagi na fakt, że problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczy wszystkich. Uczniowie naszej szkoły  przy współudziale policji  zorganizowali happening, którego głównym celem było  przypomnienie  o tym, że aby uniknąć wypadków na drogach powinniśmy zawsze dbać  o bezpieczeństwo swoje i innych.

Szkoła to miejsce, w którym na co dzień porusza się problematykę bezpieczeństwa. Odbywa się to  zarówno w czasie lekcji wychowania komunikacyjnego, lekcji wychowawczych,  jak również  omawiania tekstów literackich związanych z różnymi typami zagrożeń.  Już pierwszoklasista wie jakie sytuacje  są niebezpieczne,  rozróżnia typy znaków drogowych, zna miejsca, w których można bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Wie również, że jako uczestnik ruchu drogowego musi być niezwykle ostrożny i liczyć wyłącznie na siebie.   Nie wystarczy jednak zmienić swoje zachowania tylko w  tym jednym dniu. „Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach”   powinien trwać w pamięci  wszystkich uczestników ruchu drogowego 365 dni w roku.

AP

W animacji wykorzystano zdjęcia  zamieszczone w serwisach: 

NOWOCZESNA EDUKACJA

Szanowni Państwo! 

         Rusza nabór uczniów do udziału w  realizowanym w naszej szkole  projekcie „Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji – zajęcia dla uczniów katowickich szkół”, mającego na celu podniesienie jakości oferty edukacyjnej, wzmocnienie potencjału uczniów poprzez realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych z zakresu kształcenia ogólnego (j. angielski, matematyka, przyroda, informatyka). Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym regulaminem. Każdy uczeń będzie mógł korzystać z więcej niż jednego rodzaju zajęć. Termin rekrutacji  szkolnej  trwa do 30 września.

     Celem projektu jest: podniesienie jakości oferty edukacyjnej w 25 szkołach  z Katowic, poprzez realizację do 30 czerwca 2018 r. dziewięciu typów pozalekcyjnych zajęć dodatkowych w zakresie kształcenia ogólnego, w obszarach wymagających szczególnego wsparcia, wyznaczonych na podstawie diagnozy edukacyjnej poszczególnych placówek.

 

DOFINANSOWANIE PROJEKTU Z UE: 1.113.834,90 zł

                                  www.mapadotacji.gov.pl                                            

DOKUMENTACJA

  • Regulamin rekrutacji

 

 

AP

        15 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w Międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2017. Poprzedziła ją akcja plakatowo- informacyjna. Wielu uczniów (najwięcej z klasy 4b) wykonało plakaty i piękne prace plastyczne, które udekorowały korytarze naszej szkoły - informowały oraz mobilizowały do akcji - w tym roku pod hasłem „NIE MA ŚMIECI- SĄ SUROWCE”.

 

        Jak co roku sprzątaliśmy zielone tereny (skwery, parki, miejsca rekreacyjne) w centrum Katowic. Urząd Miasta dostarczył nam worki (również do zbiórki selektywnej), rękawice i drobne prezenty dla aktywnych ekologów (broszurki, plany lekcji, naklejki) oraz zorganizował odbiór zebranych odpadów w ustalonych miejscach. Pogoda i humory dopisały (niektórzy uczniowie napotykali ciekawe i śmieszne odpady, powstawały nawet w głowach kryminalne i makabryczno-komediowe scenariusze). Po dobrze wykonanej pracy niektóre klasy (np.  4c, 7a i 7b) znalazły czas na relaks na placu zabaw.

IP/AP/AJ/MW

UBEZPIECZENIE

Informujemy, że Prezydium Rady Rodziców 

 w roku szkolnym 2017/2018 wybrało ubezpieczyciela:

  Dobrowolna skladka na ubezpieczenie dziecka wynosi 42 zł.   

AP

Z KART HISTORII...

        Dnia 14 września uczniowie klas: VI A, VII A i VII B naszej szkoły brali udział w Szkolnym Rajdzie "Szlakiem Wieży Spadochronowej", organizowanym przez Hufiec ZHP w Katowicach. Trasa rajdu prowadziła od siedziby ZHP przy ul. Barbary do Parku Kościuszki poprzez miejsca upamiętniające obronę Katowic w 1939 r. W trakcie trasy uczniowie poznawali ich historię, a także rozwiązywali zadania przy poszczególnych punktach obrony miasta, które pozwoliły im uświadomić, jak wyglądały walki prowadzone przez harcerzy i powstańców we wrześniu 1939 r.

 MSZ

Nowy rok szkolny rozpoczęty!!!

       W poniedziałek - 4 września, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Dyrekcja szkoły serdecznie powitała, uczniów, rodziców oraz grono nauczycielskie, życząc wszystkim spokojnego roku, rozwijania talentów, zdobywania nowych umiejętności i osiągania wielu sukcesów, a przede wszystkim - budowania dobrych relacji i wspólnego tworzenia szkoły przyjaznej, pomocnej, otwartej na potrzeby każdego dziecka. Uczniowie klas IIIB, IVB i VA przygotowali akademię, która uświetniła tak ważny moment w życiu każdego ucznia.

List Minister Edukacji Narodowej

AJ/AP

STYPENDIA SZKOLNE

Informacja w sprawie STYPENDIUM SZKOLNEGO
dla uczniów na rok szkolny 2017/2018

Zgodnie z informacją otrzymaną z Centrum Usług Wspólnych nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2017/2018

 Wnioski będą przyjmowane w terminie od 1 do 15 września 2017r.

AD

 

ARCHIWUM WYDARZEŃ

 MULTIWYSZUKIWARKA

Herb miasta

BEZPIECZNE DZIECKO 

 PRZYJACIEL SZNUPKA

 

 

Prawa Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka

    DZIECKO W SIECI

PROFILAKTYKA ZAGROŻEŃ

BEZPIECZNY INTERNET

"Beniamin"  strażnik, który zadba o bezpieczeństwo twojego dziecka w Sieci

pobierz program

 Administrator strony