O szkoleNasz PatronOrganizacjaPlany lekcji Zajęcia pozalekcyjneUroczystościRekrutacjaDni OtwarteRada RodzicówNasza KadraSzkolna DokumentacjaStudenci w szkoleNasze sukcesySzkolna LOPIzba RegionalnaProgramy AutorskieCertyfikatyProgramy i AkcjeSocrates ComeniusKarta rowerowaBibliotekaTurniej o Puchar DyrektoraSmacznie i zdrowoStołówkaStrefa RodzicaStrefa UczniaGazetkaArchiwum wydarzeń

zobacz księgę | dodaj wpis

ZŁOTE MYŚLI

 

Hosting sponsorowany przez firmę:

 

Nauka języków online

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

 

 

wita w Internecie!!!

Nasz adres:

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
ul. Jagiellońska 18
40-035 Katowice
tel./fax(032)2510688

        Akcja „Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach”  to dobry sposób na zwrócenie społeczeństwu uwagi na fakt, że problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczy wszystkich. Uczniowie naszej szkoły  przy współudziale policji  zorganizowali happening, którego głównym celem było  przypomnienie  o tym, że aby uniknąć wypadków na drogach powinniśmy zawsze dbać  o bezpieczeństwo swoje i innych.

Szkoła to miejsce, w którym na co dzień porusza się problematykę bezpieczeństwa. Odbywa się to  zarówno w czasie lekcji wychowania komunikacyjnego, lekcji wychowawczych,  jak również  omawiania tekstów literackich związanych z różnymi typami zagrożeń.  Już pierwszoklasista wie jakie sytuacje  są niebezpieczne,  rozróżnia typy znaków drogowych, zna miejsca, w których można bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Wie również, że jako uczestnik ruchu drogowego musi być niezwykle ostrożny i liczyć wyłącznie na siebie.   Nie wystarczy jednak zmienić swoje zachowania tylko w  tym jednym dniu. „Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach”   powinien trwać w pamięci  wszystkich uczestników ruchu drogowego 365 dni w roku.

AP

W animacji wykorzystano zdjęcia  zamieszczone w serwisach: 

NOWOCZESNA EDUKACJA

Szanowni Państwo! 

         Rusza nabór uczniów do udziału w  realizowanym w naszej szkole  projekcie „Wędrówki szlakami nowoczesnej edukacji – zajęcia dla uczniów katowickich szkół”, mającego na celu podniesienie jakości oferty edukacyjnej, wzmocnienie potencjału uczniów poprzez realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych z zakresu kształcenia ogólnego (j. angielski, matematyka, przyroda, informatyka). Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym regulaminem. Każdy uczeń będzie mógł korzystać z więcej niż jednego rodzaju zajęć. Termin rekrutacji  szkolnej  trwa do 30 września.

     Celem projektu jest: podniesienie jakości oferty edukacyjnej w 25 szkołach  z Katowic, poprzez realizację do 30 czerwca 2018 r. dziewięciu typów pozalekcyjnych zajęć dodatkowych w zakresie kształcenia ogólnego, w obszarach wymagających szczególnego wsparcia, wyznaczonych na podstawie diagnozy edukacyjnej poszczególnych placówek.

 

DOFINANSOWANIE PROJEKTU Z UE: 1.113.834,90 zł

                                  www.mapadotacji.gov.pl                                            

DOKUMENTACJA

  • Regulamin rekrutacji

 

 

AP

        15 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w Międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata 2017. Poprzedziła ją akcja plakatowo- informacyjna. Wielu uczniów (najwięcej z klasy 4b) wykonało plakaty i piękne prace plastyczne, które udekorowały korytarze naszej szkoły - informowały oraz mobilizowały do akcji - w tym roku pod hasłem „NIE MA ŚMIECI- SĄ SUROWCE”.

 

        Jak co roku sprzątaliśmy zielone tereny (skwery, parki, miejsca rekreacyjne) w centrum Katowic. Urząd Miasta dostarczył nam worki (również do zbiórki selektywnej), rękawice i drobne prezenty dla aktywnych ekologów (broszurki, plany lekcji, naklejki) oraz zorganizował odbiór zebranych odpadów w ustalonych miejscach. Pogoda i humory dopisały (niektórzy uczniowie napotykali ciekawe i śmieszne odpady, powstawały nawet w głowach kryminalne i makabryczno-komediowe scenariusze). Po dobrze wykonanej pracy niektóre klasy (np.  4c, 7a i 7b) znalazły czas na relaks na placu zabaw.

IP/AP/AJ/MW

UBEZPIECZENIE

Informujemy, że Prezydium Rady Rodziców 

 w roku szkolnym 2017/2018 wybrało ubezpieczyciela:

  Dobrowolna skladka na ubezpieczenie dziecka wynosi 42 zł.   

AP

Z KART HISTORII...

        Dnia 14 września uczniowie klas: VI A, VII A i VII B naszej szkoły brali udział w Szkolnym Rajdzie "Szlakiem Wieży Spadochronowej", organizowanym przez Hufiec ZHP w Katowicach. Trasa rajdu prowadziła od siedziby ZHP przy ul. Barbary do Parku Kościuszki poprzez miejsca upamiętniające obronę Katowic w 1939 r. W trakcie trasy uczniowie poznawali ich historię, a także rozwiązywali zadania przy poszczególnych punktach obrony miasta, które pozwoliły im uświadomić, jak wyglądały walki prowadzone przez harcerzy i powstańców we wrześniu 1939 r.

 MSZ

Nowy rok szkolny rozpoczęty!!!

       W poniedziałek - 4 września, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Dyrekcja szkoły serdecznie powitała, uczniów, rodziców oraz grono nauczycielskie, życząc wszystkim spokojnego roku, rozwijania talentów, zdobywania nowych umiejętności i osiągania wielu sukcesów, a przede wszystkim - budowania dobrych relacji i wspólnego tworzenia szkoły przyjaznej, pomocnej, otwartej na potrzeby każdego dziecka. Uczniowie klas IIIB, IVB i VA przygotowali akademię, która uświetniła tak ważny moment w życiu każdego ucznia.

List Minister Edukacji Narodowej

AJ/AP

STYPENDIA SZKOLNE

Informacja w sprawie STYPENDIUM SZKOLNEGO
dla uczniów na rok szkolny 2017/2018

Zgodnie z informacją otrzymaną z Centrum Usług Wspólnych nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2017/2018

 Wnioski będą przyjmowane w terminie od 1 do 15 września 2017r.

AD

 

ARCHIWUM WYDARZEŃ

 MULTIWYSZUKIWARKA

Herb miasta

BEZPIECZNE DZIECKO 

 PRZYJACIEL SZNUPKA

 

 

Prawa Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka

    DZIECKO W SIECI

PROFILAKTYKA ZAGROŻEŃ

BEZPIECZNY INTERNET

"Beniamin"  strażnik, który zadba o bezpieczeństwo twojego dziecka w Sieci

pobierz program

 Administrator strony