Biblioteka szkolna 2020/2021 - wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki przypada 23 kwietnia. To okazja, aby zmotywować się do czytania książek. Zachęcam uczniów do wypożyczania książek z biblioteki szkolnej. Można to uczynić poprzez napisanie wiadomości na elektronicznym dzienniku. W tym uroczystym dniu proponuję młodszym czytelnikom serię opowiadań o Franklinie, a starszym uczniom cykl Opowieści z Narnii. Pamiętajmy również o rodzinnym czytaniu.

Frankliny Narnia

O Światowym Dniu Książki

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek, bibliofilów i czytelnictwa ustanowiono oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO.

Obecnie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta a ludzie pozostają w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni.

Źródło: Ośrodek Rozwoju Edukacji

Pasowanie na czytelnika

W czwartek 4 marca uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani przez bibliotekarza na czytelnika w obszernej auli szkolnej. Uroczystości towarzyszył wspaniały występ artystyczny uczniów klasy 2, a także przemowa Dyrektora Szkoły. Świeżo pasowani uczniowie wypożyczyli w bibliotece opowiadania o Franklinie. Z przyjemnością obserwowaliśmy dzieci zaangażowane w czytanie książek. Oby czytanie było dla nich przygodą towarzyszącą przez całe życie.

XX Turniej o Puchar Dyrektora SP1 Na tropach bohaterów baśni - baśnie polskie

Zakładanie e-konta czytelnika

Dokumenty biblioteki