Świetlica

Święta

W naszej szkolnej świetlicy czuć już ciepło i klimat świątecznych dni. Wszystkim naszym uczniom chcemy przekazać ten magiczny klimat wraz z życzeniami spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Wychowawcy świetlicy!

Procedura korzystania ze Świetlicy Szkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 im.Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach w czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Godziny otwarcia świetlicy

Świetlica jest otwarta w godz. 7:00 - 17:00. Świetlica dla klasy pierwszej czynna w godz. 7:00 - 16:00.

Witamy w naszej świetlicy

Tak, to tutaj właśnie wszystkie dzieci mogą spędzić miło i bezpiecznie czas w oczekiwaniu na przyjście rodziców lub samodzielne wyjście o godzinie uzgodnionej z opiekunami. Celem pracy świetlicy jest zapewnienie fachowej opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w warunkach specjalnie stworzonych do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Czas spędzony w świetlicy szkolnej sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci, rozwijaniu umiejętności i wychowaniu.

Zajęcia prowadzone są wg tematów zaplanowanych na wszystkie tygodnie roku szkolnego. Dotyczą szkoły, rodziny, kolegów, nawiązują do uroczystości, świąt, zmian zachodzących w przyrodzie w ciągu roku. Zajęcia odbywają się w czterech grupach zainteresowań: zajęcia plastyczne, przyrodniczo – ekologiczne, techniczne i teatralne. Po skończonych zajęciach w szkole uczniowie mają czas na dowolne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i upodobaniami, które staramy się kształtować podczas rozmów o ciekawych sposobach spędzania czasu, proponując jednocześnie różnorodne gry i zabawy, które wzbogacają wiadomości i doświadczenie dzieci, kształtują umiejętności, spostrzegawczość, ćwiczą umiejętność logicznego myślenia, pamięć, rozwijają zainteresowania.

Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie oraz dbamy o przestrzeganie zasad właściwego zachowania.

Świetlicowe dokumenty

Październik w świetlicy

"W świetlicy "Pierwszaki"
Pani Jesień przetarła swe szlaki.
Jeśli nie wierzysz, zobacz to sam
ile wspaniałych chwil jest tam.

Jesień, jesień, jesień w pełni!
Na świetlicy czas zapełni.
Choć za oknem już ponuro,
u nas nigdy nie jest nudno."