Kraina sprawności i zdrowia - Twoje  miejsce zabaw w Jedynce ;)

 

          Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego "Radosna Szkoła - Kraina sprawności i zdrowia", którego celem jest zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych zgodnych z naturalnym rozwojem dziecka. Najważniejszym celem tego miejsca jest zaspokajanie naturalnej rozwojowej potrzeby ruchu i zabawy, które są właściwe dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

        Wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci jest naszym priorytetem, dlatego podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu sali zabaw w naszej szkole.. Był to prawdziwy "strzał w dziesiątkę" -  od pierwszych chwil swego istnienia  sala stała się prawdziwym przebojem.

          Cennym walorem wyposażenia "Krainy sprawności i zdrowia" jest stworzenie naturalnych sytuacji do diagnozy i terapii. Umożliwia to wczesną rehabilitację ruchową, ćwiczenie  prawidłowej postawy ciała, właściwych nawyków ruchowych, koordynacji wzrokowo - ruchowej, orientacji w przestrzeni i schemacie ciała oraz koncentracji uwagi.

         Nauka poprzez zabawę jest wielką atrakcją, rozbudza wyobraźnię, umożliwia kreatywną zabawę oraz umiejętność współpracy w grupie.