SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2013

 

To już XX

 W tym roku wspólnie

"Odkrywamy Czystą Polskę"!

    Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna,  miedzynarodowa akcja „Sprzątanie Świata – Polska”.  Tradycyjnie, jak co roku 20 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami aktywnie włączyli się w tą niezwykle ważną akcję „Clean up the Word”  SPRZĄTANIE ŚWIATA-POLSKA 2013.

Uczniowie klas 1-3 pod opieką wychowawców sprzątali najbliższe otoczenie szkoły- pobliskie skwery, place, tereny zielone. Dzieci były nieco zawiedzione znikomą ilością śmieci – ale to chyba dobrze świadczy o czystości i porządku w centrum miasta.

Uczniowie klas 4-6 wybrali się z nauczycielami nieco dalej - Park Doliny Trzech Stawów, skwery Os. Paderewskiego, tereny przy Bibliotece Śląskiej. Tutaj śmieci nie brakowało.

Klasa 5a znalazła wśród odpadów porzuconych w zarośla: walizkę, zestaw książek dla dzieci, trampki i 3 inne buty, elementy kosiarki, odkurzacza, bieliznę,  dekoder, spodnie i nowy wąż prysznicowy - powstawały nawet fantastyczne  hipotezy i makabryczne opowieści  odpowiadające na pytanie skąd te rzeczy się tam wzięły.

Doskonale jednak wiemy, że niektórzy mieszkańcy Katowice muszą wiele się jeszcze nauczyć na temat gospodarki odpadami i zmienić swoje przyzwyczajenia. Wszyscy powinniśmy również starać się śmieci segregować, czego uczą nas ulotki i plakaty otrzymane od Urzędu Miasta z okazji dzisiejszej akcji.  Z  pewnością zawisną one w klasach lekcyjnych , na korytarzach i będą nam o tym przypominać.

 

 

        

 

         

Opracowanie tekstu i fotografie Izabella Ptok

Webmajster: Aleksandra Piotrowska