Wydarzenia klasowe 2020/2021

Lekcja przyrody w terenie - klasa 4a i 5a

Klasa 4a i 5a w dniu 23.06.2021 wybrały się do Mysłowic – Wesoła: nad zbiornik wodny i do lasu. Nie tylko można było obserwować leśne owady, pająki, huby drzewne czy roślinność nadwodną. Była też okazja poszaleć na placu zabaw.

Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie Lekcja przyrody w terenie

Kl. 5a - prozdrowotny spacer integracyjny

Klasa 5a miło spędziła słoneczny czerwcowy dzień na spacerze do Parku Kościuszki. Odbyły się terenowe zajęcia o zdrowiu (program ”Bezpieczne dziecko =przyjaciel Sznupka”), mały piknik- śniadanie na trawie, zabawy sportowe z piłką i skakanką i szalone chwile na placu zabaw. Klasa ułożyła z własnych ciał prozdrowotne napisy.

Spacer klasy 5a Spacer klasy 5a Spacer klasy 5a Spacer klasy 5a Spacer klasy 5a

Z życia klasy 3a

W Muzeum Powstań Ślaskich

Z życia klasy 3a - W Muzeum Powstań Ślaskich Z życia klasy 3a - W Muzeum Powstań Ślaskich Z życia klasy 3a - W Muzeum Powstań Ślaskich Z życia klasy 3a - W Muzeum Powstań Ślaskich

Prace plastyczne klasy 3A - Ażurowe motyle.

Z życia klasy 3a - Ażurowe motyle Z życia klasy 3a - Ażurowe motyle Z życia klasy 3a - Ażurowe motyle Z życia klasy 3a - Ażurowe motyle Z życia klasy 3a - Ażurowe motyle Z życia klasy 3a - Ażurowe motyle Z życia klasy 3a - Ażurowe motyle

Rysujemy jak Matejko. Zabytek Krakowa

Z życia klasy 3a - Zabytkowa budowla w Krakowie Z życia klasy 3a - Zabytkowa budowla w Krakowie Z życia klasy 3a - Zabytkowa budowla w Krakowie

Prace plastyczne - martwa natura

Prace plastyczne kl. 3a - martwa natura Prace plastyczne kl. 3a - martwa natura Prace plastyczne kl. 3a - martwa natura Prace plastyczne kl. 3a - martwa natura Prace plastyczne kl. 3a - martwa natura Prace plastyczne kl. 3a - martwa natura

Klasa 3a - prezenty dla kochanych mam z okazji ich święta.

Z życia klasy 3a - Dzień Mamy Z życia klasy 3a - Dzień Mamy Z życia klasy 3a - Dzień Mamy Z życia klasy 3a - Dzień Mamy Z życia klasy 3a - Dzień Mamy Z życia klasy 3a - Dzień Mamy Z życia klasy 3a - Dzień Mamy

Dzień Mamy w klasie 3b

ZAPROSZENIE!❤️🧡💛💚💙
Drogie Mamusie,
DZISIAJ WASZ DZIEŃ!
Mamy dla Was niespodziankę.
Zapraszamy na film pod niżej zamieszczonym linkiem.🥰🎊🧐
Zaprasza cała klasa 3b 🧡💛💚💙

Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień

W tych miesiącach uczniowie klasy 2a trochę czasu spędzili w szkole, trochę uczyli się zdalnie. Przygotowali krótkie migawki z życia klasy na Dni Otwarte Jedynki, wspaniale wystąpili w programie artystycznym dla pierwszoklasistów Pasowanie na Czytelnika”, zaangażowali się w akcję charytatywną dla dzieci z domu dziecka.
Chłopcy pamiętali o kwiatach dla dziewcząt z okazji 8 marca. Odwiedziliśmy Izbę Tradycji w ramach zajęć: 100 lecie Powstań Śląskich.
Przywoływaliśmy wiosnę naszymi pracami plastycznymi, wzięliśmy udział w szkolnym finale Konkursu Wielka Liga Czytelników. Cieszyliśmy się ze zdobytych nagród w konkursie organizowanym przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Katowicach.

Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień Z życia klasy 2a - marzec/kwiecień

Z życia klasy 3b

Oj w końcu!
Razem coś kreatywnego - nie przez ekran komputera.
NASZE JEZIORA W SŁOIKU przy okazji omawiania wiersza Jana Brzechwy Żuraw i czapla 💚🌿🌲🌳🌊🏞️.

Z życia klasy 2a - styczeń/luty

Uczniowie klasy 2 a z radością powrócili z nauczania zdalnego do murów Jedynki. W sali zabaw i w sali gimnastycznej rozładowywali swoją energię. Były laurki dla Babci i Dziadka, piękne prace plastyczne i pączkowy tłusty czwartek.

Z życia klasy 6b - Dzień Kobiet!

Dzień Kobiet w klasie VI b. Życzenia, prezenty i uśmiechy:)

Z życia klasy 3b - Wspomnienia z karnawału!

Klasa 3B zorganizowała klasowy bal karnawałowy. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno długo będą wspominali to wydarzenie. Zobaczcie sami!

Z życia klasy 3a - karnawałowe spotkanie

Klasy 1-3 - wyróżnieni uczniowie

W tradycję naszej szkoły wpisał się zwyczaj organizowania na zakończenie I półrocza apelu podsumowującego pracę uczniów.
W tym roku, z przyczyn uzasadnionych taki apel nie mógł się odbyć, dlatego chcielibyśmy wyróżnić uczniów poprzez publikację ich zdjęć.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A oto najlepsi uczniowie z klas I-III:

Klasa 3b - Dzień Babci i Dziadka

Klasa 3B przedstawia filmik z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkim Dziadkom jeszcze raz - STO LAT!

Klasa 3a - Medale SUPER BABCIA

Z życia klasy 3b - grudzień

Klasa 3b mimo nauki zdalnej prężnie działała w świątecznych nastrojach.
Odwiedził nas nawet Św. Mikołaj, a naszymi pracami technicznymi udekorowaliśmy swoje pokoje.
Zamiast świątecznych paczek – to my staliśmy się „Aniołami” dla dzieci z oddziału onkologicznego w ramach akcji „Wylosuj Anioła”.


Z życia klasy 2a - listopad

Ćwiczyliśmy w nowej, pięknej sali zabaw, były jesienne prace plastyczne, hodowla kryształków soli, klasowy pokaz mody. W Światowym Dniu Misia gościły na zajęciach nasze ukochane pluszaki.


Z życia klasy 3a - Mikołajki i Barbórka

Z życia klasy 3a

Muzyczne inspiracje

Jesienne obrazy. Kosz z owocami. Drzewo na wietrze

Kotyliony z okazji Dnia Niepodległości

Piękne kotyliony na Święto Odzyskania Niepodległości wykonali uczniowie klasy 2a.

Z życia klasy 2a - wrzesień / październik

Z radością powróciliśmy do naszej szkoły i naszej sali 31. Wybraliśmy samorząd klasowy, nasze prace plastyczne ozdabiają już naszą klasę i szkołę, zdobywamy dyplomy w konkursach klasowych, przyznaliśmy Ordery Uśmiechu, były też pierwsze występy artystyczne.
Wspomnienia ze szkolnej ławki - badanie soli na lekcji chemii

Na lekcjach chemii w ósmej klasie na dobre zagościły sole i to nie tylko te kuchenne, czy kamienne. Uczniowie samodzielnie tworzyli wzory sumaryczne związków, rozpuszczali je w wodzie oraz określali ich właściwości. Było mnóstwo emocji, niektórym nawet drżały ręce. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Brawa dla dzielnych chemikówQuiz o kwasach

Ponad miesiąc nauki za nami, powoli zbliżamy się do sprawdzenia wiedzy z kwasów. Zanim to nastąpi powtarzamy materiał z Kahootem. Oprócz sporej dawki wiedzy, adrenalina daje się nam we znaki. Oranż metylowy, fenoloftaleina nie są już dla nas takie straszne...

Z życia klasy 3b - październik

Październik jeszcze się nie skończył, ale u nas dużo się "jesiennie" dzieje 😀 Oprócz nauki, działań plastycznych i technicznych, odwiedziliśmy nowo otwartą Salę zabaw w naszej szkole! Nie tylko się bawiliśmy, ale też ćwiczyliśmy równowagę, celność, siłę obręczy barkowej i prawidłową postawę."

Nie takie pierwiastki straszne....

Kolejne zajęcia z chemii za nami. Pierwsze koty za płoty. Dziś klasy siódme uczyły się nazw i symboli pierwiastków. Uczniowie samodzielnie w domu wykonali fiszki, które potem wykorzystali na zajęciach. Oprócz sporej dawki wiedzy, wszyscy się dobrze bawili. Brawa dla Was.

Dzień Chłopca 2020 w SP1

30 września świętowano Dzień Chłopca. Dziewczynki składały życzenia i przygotowywały niespodzianki dla klasowych kolegów. Były upominki, zabawy, konkursy... Zadowoleni chłopcy z pewnościa zrewanżują się koleżankom 8 marca :)
Poniżej prezentujemy zdjęcia z obchodów Dnia Chłopca w kl. 2a i 5a.Muzyczna podróż uczniów Jedynki

29 września 2020 r. klasy trzecie uczestniczyły w koncercie "Muzyka krajów europejskich" w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodow. Uczniowie mieli okazję wybrać się w muzyczną podróż po Europie. Kameralny koncert w wzbogacił nas o wiele pozytywnych wrażeń muzycznych.

Z życia klasy 3b

Wrzesień był dla nas długo wyczekiwanym miesiącem po długiej nauce zdalnej i wakacjach. Obfitował nie tylko w naukę, ale też w integrowanie się, zabawę na świeżym powietrzu, czy też rozwijanie uzdolnień plastyczno-technicznych. Co więcej, zawitała już u nas jesień!"