Święto Niepodległości

Józef Piłsudski - patron naszej Szkoły

Pozostał już tylko jeden dzień do Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji udostępniamy prezentację o Józefie Piłsudskim, patronie naszej szkoły. Dzień ten nie jest przypadkowy, bo właśnie rankiem 10 listopada ponad 100 lat temu przyszły Naczelnik Państwa przyjechał do Warszawy, przejmując władzę naczelną w odradzającej się Rzeczypospolitej.

Pamiętajcie, że jutro punktualnie o 12.00 łączymy się razem we wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”. Czekamy na Wasze zdjęcia i fotorelację.

Animowana historia Polski

Animowana historia Polski w pigułce dla każdego. Zachęcamy do uważnego oglądania i słuchania. Zobacz film...

Ojcowie Niepodległości

Już tylko 4 dni dzielą Nas od kolejnej już rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pora więc zapoznać się z osobami, które odegrały kluczową rolę w walce o odrodzenie Naszej ojczyzny. Nazywamy ich „Ojcami Niepodległości”. Warto podkreślić, że w ich gronie znalazł się człowiek ze Śląska, Wojciech Korfanty. Zachęcamy więc do lektury. Pamiętajcie, że poznawanie historii Polski i upamiętnianie bohaterów walk o jej wyzwolenie, to nie tylko przejaw współczesnego patriotyzmy, ale i Nasz obowiązek.

Godność, wolność i niepodległość

W dniu dzisiejszym zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w interaktywnej grze Godność, wolność i niepodległość, udostępnionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki temu każdy z Was pozna historię jak nigdy dotąd. Dla młodszych uczniów czeka wizyta w domu dziadka, podczas której odkryjecie tajemnicę z życia i działalności naszego patrona, Józefa Piłsudskiego. Waszym zadaniem będzie wykonanie kilku ważnych misji. Dla starszych uczniów przygotowano popularne Memory z Józefem Piłsudskim i historią odradzającego się państwa polskiego. Możecie sprawdzić się na poziomie podstawowym lub zaawansowanym. Zaproście do gry Wasze rodzeństwo lub rodziców. Powodzenia!!!

Niepodległa do hymnu – Narodowe Święto Niepodległości w czasie epidemii

Na dobry początek…
Narodowe Święto Niepodległości można uczcić bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji Niepodległa do hymnu i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.
Zachęcamy również do przystrojenia swoich okien i balkonów biało-czerwonymi barwami.
Swoją aktywnością w świętowaniu Narodowego Dnia Niepodległości możecie podzielić poprzez zdjęcia, które należy nadesłać na adres bibliotekaszkolnasp1@gmail.com lub umieścić na profilu szkoły na Facebook'u w komentarzach pod tematycznymi postami 11 listopada.
Bądźmy tego dnia razem.
Poniżej prezentujemy materiały przygotowane przez Biuro Programu „Niepodległa”.


Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku, ze względu na trudne warunki ogólnoświatowej pandemii nasze szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości będą musiały być inne niż zwykle. Nie będzie uroczystej akademii, biało-czerwonych dekoracji ani wspólnego odśpiewywania „Mazurka Dąbrowskiego”. Ale to od Nas, Polaków zależy, w jaki sposób będziemy świętować i upamiętniać ten ważny dla naszej historii dzień. Z pewnością znajdziemy wiele pomysłów, które umożliwią Nam wspólne przeżycie Narodowego Święta Niepodległości bez wychodzenia z domu.
W najbliższych dniach, aż do 11 listopada, na naszej stronie internetowej oraz szkolnym facebooku znajdziecie wiele ciekawych propozycji oraz informacji o wydarzeniach i bohaterach walki o NIEPODLEGŁOŚĆ. Pojawią się również odnośniki do filmów i prezentacji, które pogłębią Waszą wiedzę o historii odradzającej się, wolnej Polski.
Zachęcamy wszystkich uczniów wraz z rodzinami do udziału w Naszej szkolnej akcji świętowania Dnia Niepodległości.
Koordynator akcji: Małgorzata Szkodny