Wydarzenia Jedynki

Jubileuszowa magnolia

Jesteśmy dumni z naszej „JUBILEUSZOWEJ MAGNOLII”, która kwitnie cudownie, co roku obficiej. Jest dekoracją naszej szkoły i tego odcinka ul. Jagiellońskiej. Warto przypomnieć, że została posadzona z okazji 90-lecia szkoły w listopadzie 2012 r.

Światowy Dzień Ziemi

Już drugi rok z rzędu nie możemy w szkole obchodzić Dnia Ziemi, czy zaplanowanego „Tygodnia dla Ziemi”. W ramach zajęć zdalnych uczniowie klas 4-8 będą w drugiej połowie kwietnia rozmawiać z wychowawcami i innymi nauczycielami o ekologicznym stylu życia oraz oglądać film „ZIEMIA S.O.S”

Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło Przywróć naszą Ziemię. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.

Dzień Ziemi uznany został za święto globalne w 1990 roku, kiedy to zmobilizował 200 milionów ludzi w 141 państwach i otworzył  drogę do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.

TEATR 2.1

Po dość długiej przerwie i spotkaniach online mogliśmy dzisiaj spotkać się w Teatrze Śląskim. Scena Kameralna to bardzo wymagające miejsce. Widownia wszędzie. To okazja do ćwiczenia odwagi, akceptacja siebie oraz ogromne zaufanie do kolegów i prowadzących. Tematem dzisiejszych warsztatów było twórcze utworzenie chwil życia kwiatu. To jednocześnie praca i zabawa. Dla uczestników była lekcją, którą zapamiętają na długo.

Zbiórka rzeczy materialnych dla domu dziecka

Zachęcamy do udziału w zbiórce. Zobacz szczegóły akcji i dołącz do pomagających

Dzień piegów

Wczoraj - 1 marca - na szkolnej świetlicy obchodziliśmy Dzień Piegów.
Ależ było kolorowo!
Z racji tego, iż zbliżają się wielkimi krokami Dni Otwarte szkoły (więcej szczegółów niebawem 😉) postanowiliśmy zamienić się w uczniów Akademii Pana Kleksa. Jest to motyw przewodni naszych tegorocznych Dni Otwartych.
Zobaczcie krótkie migawki z wczorajszego wspaniałego Dnia! 😀

Walentynki 2021 - ciekawostki i quiz matematyczny

Św. Walenty żył na przestrzeni II/III wieku i był biskupem Terni w Umbrii (był również lekarzem). Świadek prześladowań, sam został pojmany i stracony 14 lutego 269 roku. Walenty był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami, błogosławił śluby młodych małżonków. Na zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a współcześnie także i w Polsce jest czczony jako patron zakochanych.
W związku z tym dzień 14 lutego staje się okazją, by obdarowywać się drobnymi upominkami. Przeczytajcie walentynkowe ciekawostki i rozwiążcie quiz matematyczny

Dni Bezpiecznego Internetu 8-12 lutego 2021 r.

Codziennie nowe materiały związane z korzystniem z sieci. Zajrzyjcie na naszą stronę DBI

Akcja "Zima w mieście" - półkolonie w szkole - tydzień drugi

Historia bajką pisana!

Dobiegł końca II turnus zimowych półkolonii w naszej szkole pod hasłem „Historia bajką pisana”. Wraz z ich bohaterami odbyliśmy wiele ciekawych podróży w przeszłość, odwiedziliśmy różne kraje i poznaliśmy ich kulturę oraz historię. Każdego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych i sportowych. Nie zabrakło również czasu na szalone zabawy na śniegu…


Akcja "Zima w mieście" - półkolonie w szkole - tydzień pierwszy

Zima w mieście również może być radosna!

Od poniedziałku 4 stycznia uczniowie klas 1-4 biorą udział w półkoloniach zimowych pod hasłem: Ferie zimowe radosne i zdrowe, gdzie czeka na nie wspaniała zabawa i kreatywnie spędzony czas. Półkolonia to świetna możliwość utrzymywania kontaktów z rówieśnikami oraz współpracy w grupie, tak niezwykle potrzebne dzieciom, szczególnie w tym trudnym czasie.
W poniedziałek odwiedził nas Pan Dzielnicowy, aby przypomnieć nam o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Słuchając opowieści o pracy w Policji dzieci miały możliwość obejrzenia akcesoriów używanych w codziennej pracy policjanta.
Wtorek należał do języka angielskiego, różnorodne zabawy i quizy motywowały dzieci do mówienia w języku angielskim, nie obyło się też bez postanowień noworocznych w tym języku (New Year’s Resolutions.) Był to też dzień aktywności fizycznej, gier zespołowych w piłkę nożną i koszykówkę.
Czwartek rozpoczęliśmy od przeniesienia się w kolorowy świat karnawału, a dzieci puściły swoje wodze fantazji i wykonały maski karnawałowe. Następnie czekała na nie bogato wyposażona sala zabaw, bo jak wiadomo ruch to zdrowie.
Podczas wszystkich tych zajęć pamiętaliśmy o noszeniu maseczek, dezynfekcji oraz zachowaniu dystansu społecznego.
Jednak to nie koniec atrakcji, ciąg dalszy nastąpi!