Wydarzenia

Akcja "Zima w mieście" - półkolonie w szkole

Zima w mieście również może być radosna!

Od poniedziałku 4 stycznia uczniowie klas 1-4 biorą udział w półkoloniach zimowych pod hasłem: Ferie zimowe radosne i zdrowe, gdzie czeka na nie wspaniała zabawa i kreatywnie spędzony czas. Półkolonia to świetna możliwość utrzymywania kontaktów z rówieśnikami oraz współpracy w grupie, tak niezwykle potrzebne dzieciom, szczególnie w tym trudnym czasie.
W poniedziałek odwiedził nas Pan Dzielnicowy, aby przypomnieć nam o zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Słuchając opowieści o pracy w Policji dzieci miały możliwość obejrzenia akcesoriów używanych w codziennej pracy policjanta.
Wtorek należał do języka angielskiego, różnorodne zabawy i quizy motywowały dzieci do mówienia w języku angielskim, nie obyło się też bez postanowień noworocznych w tym języku (New Year’s Resolutions.) Był to też dzień aktywności fizycznej, gier zespołowych w piłkę nożną i koszykówkę.
Czwartek rozpoczęliśmy od przeniesienia się w kolorowy świat karnawału, a dzieci puściły swoje wodze fantazji i wykonały maski karnawałowe. Następnie czekała na nie bogato wyposażona sala zabaw, bo jak wiadomo ruch to zdrowie.
Podczas wszystkich tych zajęć pamiętaliśmy o noszeniu maseczek, dezynfekcji oraz zachowaniu dystansu społecznego.
Jednak to nie koniec atrakcji, ciąg dalszy nastąpi!